Zmasowany atak złodziei w Piekarach Śląskich. Skradziono m. in. lampy solarne, buty i koziołka

W minionym tygodniu doszło do co najmniej dwóch kradzieży na terenie Piekar Śląskich. Złodzieje przywłaszczyli sobie: lampy solarne, buty sportowe, zgrzewkę coli i drewnianego koziołka. Do obu kradzieży doszło w piątkową i sobotnią noc.

Kradzieże w Piekarach

Do co najmniej dwóch kradzieży doszło na terenie Piekar Śląskich w miniony weekend - od 12 do 14 sierpnia. Pierwsza z nich dotyczyła przywłaszczenia 9 lamp solarnych z posesji przy ulicy Zgrzebnioka w Kozłowej Górze, a także innych "fantów"

- Po przebudzeniu się w sobotę, 13 sierpnia dostrzegłam, że zniknęły moje nowe buty, które wystawiłam przed drzwi oraz zgrzewka coli. Obeszłam swoją posesję i okazało się, że złodzieje zabrali ze sobą 9 nowych lamp solarnych - wyjaśnia Katarzyna Nolewajka, mieszkanka Piekar.

Szkody o wartości tysiąca złotych

Jak dodaje piekarzanka, to już druga kradzież na terenie jej posesji. Ponad miesiąc temu złodzieje skradli dwie lampy solarne. Łączna szkoda to około tysiąc złotych. Niestety sprawa nie mogła zostać zgłoszona na policję, ze względu na brak materiału dowodowego. Zdaniem piekarzanki prawdopodobnie jest to osoba, która mieszka w okolicy lub zna rodzinę.

Natomiast z soboty na niedzielę - z 13 na 14 sierpnia z posesji przy ulicy Armii Krajowej na Osiedlu Wieczorka skradziono drewnianą figurkę koziołka, która widoczna była od ulicy. Sprawa została zgłoszona na policję.

- Złodzieju jeśli Ci ulżyło kradnąc Koziołka to zwróć go na miejsce. Ps. Jeśli ktoś by widział tego dżentelmena u kogoś na ogródku działkowym lub gdziekolwiek proszę o informację - poinformowała na grupie SPI właścicielka.

Subskrybuj piekary.info

google news icon