Zmarła była piekarska radna – Gabriela Kossakowska

Radna w latach 2002-2018, wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Honorowa Obywatelka Miasta Piekary Śląskie – Gabrielę Kossakowską zapamiętamy jako ciepłą osobę, prężnie działającą na rzecz naszego miasta. Odeszła w wieku 75 lat.

12gabriela

Osoba o wielkim sercu

Jak dowiadujemy się z przejmującego wpisu na blogu Krzysztofa Turzańskiego, Gabriela Kossakowska przez 25 lat organizowała bale charytatywne i kolonie dla najbiedniejszych dzieci, zabierając przez te wszystkie lata ponad tysiąc podopiecznych na niezwykłe wakacje. Kobieta sama organizowała wyjazdy; podróżowała z dziećmi zapewniając im atrakcję i opiekę. Podczas zeszłorocznej jubileuszowej 25. edycji Charytatywnego Balu, Gabriela Kossakowska przerwała swoją chemioterapię. Zrobiła to tylko po to, aby móc poprowadzić ten bal. To udowadnia, że Piekarzanka przekładała nad wszystko inne swoje charytatywne działania. Przez całe życie jej mottem życiowym były słowa:

„Wszystko można zwalczyć dobrocią, przyjaźnią i miłością”

Ta wiadomość zasmuciła również Łukasza Ściebiorowskiego, który na jednym z portali społecznościowych również opublikował post upamiętniający zmarłą Gabrielę Kossakowską.

- Wczoraj w nocy dotarła do mnie smutna informacja o śmierci Gabrieli Kossakowskiej. Radnej Rady Miasta Piekary Śląskie w latach 2002-2018, która pełniła różne funkcje będąc m. in. przewodniczącą komisji, wiceprzewodniczącą Rady Miasta. W zeszłym roku w maju nadaliśmy P. Gabrieli tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piekary Śląskie, bo też jej działalność daleko wykraczała poza sprawy samorządowe. Była pedagogiem, społecznikiem, wrażliwa na ludzką krzywdę. Organizowała m. in. wspaniały Bal Charytatywny wspierając tym samym wyjazd dzieci na kolonie - pisze radny Łukasz Ściebiorowski.

Gabriela Kossakowska zmarła w domu, we śnie. Odeszła w spokoju.

Wpis upamiętniający zmarłą Gabrielę Kossakowską Krzysztofa Turzańskiego:

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1świece

Nie żyje radny Piotr Papaja

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Orzel bialy brzeziny slaskie

Orzeł wycofał się z ligi! Nie pozbierał się po spadku

Taksówki jeżdżące po Piekarach Śląskich będą musiały być specjalnie oznakowane

Taksówki jeżdżące po Piekarach będą musiały być oznaczone

Na osiedlu Wieczorka jest monitoring

Monitoring na Osiedlu Wieczorka. Lepiej posegreguj śmieci

Badanie alkomatem

Podsumowanie policyjnych działań pn....

1 kaplica maria hilf

Piekary Śląskie. Trwa remont kapliczki Maria...