Zmarł Zbigniew Meres, były wiceprezydent Piekar Śląskich i komendant główny PSP

Smutna wiadomość dla naszego miasta. Odszedł jeden z jego znanych mieszkańców. Udzielał się aktywnie w samorządzie, pracował także jako komendant Państwowej Straży Pożarnej oraz senator.

UM Piekary Śląskie
Zmarl zbigniew meres

Zmarł Zbigniew Meres

Wczoraj, 14 listopada, odszedł gen. brygadier w st. spocz., były komendant główny PSP. Zbigniew Meres urodził się 18 stycznia 1952 r. w Dąbrowie Górniczej. Od początku swojej kariery związany był ze służbą pożarniczą.

- Nabyte doświadczenia w pełni wykorzystywał na kolejnych stanowiskach - kierownika służby operacyjnej, a następnie zastępcy komendanta i komendanta katowickiej KWSP. W latach 1992-1997, po utworzeniu Państwowej Straży Pożarnej, ponownie powierzono mu funkcję komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach. W 1997 r. powołany został na stanowisko komendanta głównego PSP, a 22 marca 2000 r. na szefa Obrony Cywilnej Kraju - wspominają druhowie z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

  Za swoje zaangażowanie Zbigniew Meres był wielokrotnie odznaczany. Nagrodzono go Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Laską Skautowską ZHP "Niezawodnemu Przyjacielowi". W późniejszych latach dalej udzielał się na rzecz miasta, ale także kraju.

  - Po przejściu na strażacką emeryturę Zbigniew Meres był m.in. wiceprezydentem Piekar Śląskich, dyrektorem w resorcie spraw wewnętrznym i administracji oraz dyrektorem generalnym Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Był senatorem VII i VIII kadencji - wspominają przedstawiciele Urzędu Miasta Piekary Śląskie.

  Niech spoczywa w pokoju.

  Subskrybuj piekary.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  Remont MDK w Piekarach Śląskich

  Młodzieżowy Dom Kultury jak nowy. Zobaczcie, jak się zmienił

  Opłata za posiadanie psa obowiązuje w Piekarach

  Piekarzanie chcą likwidacji podatku od psa?

  Dzień różowej wstążki 2022 piekary śląskie

  Piekarski Dzień Różowej Wstążki 2022

  Piekary Śląskie - inicjatywa lokalna 2021

  Zimowe inicjatywy lokalne wybrane. Co będzie się działo?

  Zmarł Andrzej Korfanty

  Nie żyje Andrzej Korfanty. Urodził się w Piekarach Śląskich

  Znaki

  Piekarski Dzień Bezpieczeństwa

  Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

  Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie