Złodziej iglaków grasuje po Piekarach Śląskich. Ofiarą dotychczas padły dwa cisy pospolite

Przy ulicy Ficka skradzione zostały dwa cisy pospolite. Złodziej zdewastował donice przy ul. Ficka i zbiegł ulicą Popiełuszki w kierunku Lidla na ul. Ziętka. Wartość szkód przekroczyła 500 zł, wobec czego właściciel iglaków zgłosił sprawę na policję.

W piątek, 29 kwietnia tuż po północy przy ulicy Ficka zjawił się młody mężczyzna ubrany w maseczkę chirurgiczną i wyposażony w reklamówkę. Z jednej z posesji złodziej skradł dwa cisy pospolite, przy okazji niszcząc donice. Uciekając z miejsca zbrodni mężczyzna po drodze gubił białe kamyki, którymi wysypane były iglaki.

- Mężczyzna pojawił się na naszej posesji już wcześniej - 27 kwietnia. Zrobił wówczas mały rekonesans. Dziś był już przygotowany. Nie wpadł jednak na to, że zbiegając spod naszego domu pozostawił po sobie ślad jak w Jasiu i Małgosi - mówi Arkadiusz Rembacz, właściciel iglaków.

Rembacz w nocy na nagraniach monitoringu dostrzegł ruchu przed posesją. Niestety mężczyźnie udało się zbiec.

Złodziej iglaków
Arkadiusz Rembacz

Złodziej widziany był już wcześniej

Z relacji mieszkańców Piekar wynika, że mężczyzna widziany był wcześniej przy ul. Ziętka i Konstytucji 3 Maja. - Jak się nie mylę ten sam gość był u nas pod domem w biały dzień , zachowywał się mega dziwnie i grzebał w śmieciach wszystko rozkopując i wyrzucając. Gdyby nie interwencja sąsiadów pewnie byłoby tak samo. Gość miał takie szybkie ruchy i nienaturalnie, szukał puszek. Myślę, że nie był przy zdrowych zmysłach - pisze jedna z internautek.

Sprawa została zgłoszona na policję 29 kwietnia. Policjanci wycenili wartość szkody powyżej 500 zł. Osoby, które mogą mieć informacje dotyczące sprawcy, proszone są o kontakt z Policją pod nr tel. 47 85 322 00 lub z właścicielem iglaków.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekarzanka oszukana sposobem na kryptowaluty

Piekarzanka straciła 50 tys. zł "inwestując" w kryptowaluty

Oszustwo na pracownika banku

Rośnie liczba wyłudzeń sposobem na tzw. "pracownika banku"

Kolizja z drzewem piekary

Pijany kierowca urządził sobie wyścig i wjechał w drzewo

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Kontrole policji piekary

Po raz trzeci złapana za jazdę na "podwójnym gazie"

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Wypadek piekary śląskie

Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Ziętka i Konstytucji 3 Maja