Zima w pełni – jak wygląda sytuacja na drogach w Piekarach Śląskich?

Zimna masa powietrza z północy opanowała Polskę. W najbliższych dniach należy spodziewać się obfitych opadów śniegu oraz temperatury sięgającej w nocy nawet 15 stopni Celsjusza poniżej zera. Sprawdźmy zatem jak wygląda sytuacja na piekarskich drogach w tych trudnych warunkach atmosferycznych.

Skrót pogody – 08.02.21 – 11.02.21

Po śnieżnej nocy i marznącym deszczu na drogach może pojawić się gołoledź. W ciągu dnia wystąpią intensywne opady śniegu, które z każdą godziną będą słabnąć na sile. Należy się również spodziewać silnego wiatru w nocy. We wtorek nad naszym regionem będą przeważały chmury, a miejscami wystąpią niewielkie opady śniegu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Środa bez opadów śniegu. Najprawdopodobniej staniemy wtedy na styku dwóch mas powietrza: zimnego z północy i cieplejszego z południa. Mimo tego i tak będzie utrzymywać się kilkustopniowy mróz. Od czwartku wrócą silne opady śniegu.

W związku z powyższym, na terenie całego województwa śląskiego występują trudne warunki na drogach. Nie inaczej jest w Piekarach Śląskich. W naszym mieście do walki z zalegającym śniegiem zostało oddelegowanych 6 pługopiaskarek. Władze miasta mają łącznie do utrzymania 140 km dróg. Kierowco, pamiętaj, że przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych czas hamowania znacznie się wydłuża. Dostosuj swoją jazdę do sytuacji, która panuję na drodze.

O sytuacji na piekarskich drogach wspominał podczas dzisiejszego livea wiceprezydent Krzysztof Turzański:

fot. Denis Kozub

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Powrot zimy

Prognoza pogody. Do Piekar Śląskich powróci zima

Damian Dabrowski

Pogoda dla Śląska. Nieomylny Damian Dąbrowski o...

0dawid franielczyk

Piekarski kajakarz Dawid Franielczyk z medalem

Piekarskie centrum medyczne

Piekarskie Centrum Medyczne na skraju...

Lucjan czerny

Nie żyje Lucjan Czerny – artysta, muzyk,...

M m 162354707 1560544917469209 2039452185116374474 n

Kiermasz Wielkanocny 2021 WTZ Piekary Śląskie....