Zespół Szkół Specjalnych zyskał większą salę do ćwiczeń

Wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej regularnie biorą udział z zajęciach integracji sensorycznej, które pozytywnie wpływają na ich zdrowie. Remont sali sprawił, że dzieci mają teraz większą i bardziej komfortową przestrzeń do zabaw i aktywności.

Budynek ZSS przy ulicy Armii Krajowej 2 w Piekarach Śląskich obecnie przechodzi termomodernizację. Obiekt nie tylko zmienia się zewnętrznie – jego wnętrze również przechodzi metamorfozę. Przeprowadzone prace remontowe dotyczyły dostosowania sali do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej. Powierzchnia sali do ćwiczeń znajdującej się na trzecim piętrze w budynku ZSS została mocno powiększona.

Zajęcia sensoryczne są skutecznym sposobem na zniwelowanie dysfunkcji w zakresie rozwoju dziecka. Otoczenie hamaków, piłek, huśtawek i innych sprzętów sprawia, że podopieczni bardzo szybko uczą się przetwarzać i wykorzystywać nabytą wiedzę w życiu codziennym. Jak widać na załączonych zdjęciach sala przypadła do gustu dzieciom.

fot. Facebook Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon