Zespół Baciary w Piekarach Śląskich. Koncert w MDK

Zespół Baciary w Piekarach Śląskich. Koncert w MDK

Baciary

Restrykcje spowodowane pandemią koronawirusa zaczynają być łagodzone. Po wielu miesiącach braku rozrywki na żywo, mieszkańcy Piekar Śląskich złaknieni są koncertów. Już na początku lipca do naszego miasta przyjedzie zespół Baciary.


Ten polski zespół folklorystyczny został założony przez dwóch braci Janusza i Andrzeja Body w 2002 roku na Podhalu. Muzyką oraz swoimi strojami nawiązują do tradycji góralskiej. Zespół występuje w składzie, który od lat nie ulega zmianie: Janusz Body (gitara basowa, śpiew), Andrzej Body (instrumenty klawiszowe, śpiew), Władysław Lassak (akordeon, śpiew), Jan Strama (gitara), Zdzisław Szymczyk (perkusja, śpiew), Andrzej Skupień (skrzypce). Zespół jest znany z takich utworów jak: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”.

Koncert Zespołu Baciary odbędzie się 2 lipca 2021 roku w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich. Na ten dzień przygotowano dwa wystąpienia grupy: o godzinie 17.00 i 19.00. Bilety w cenie 50 zł można kupić TUTAJ. W razie wprowadzenia restrykcji termin koncertu zostanie przesunięty, a bilety zachowają ważność.

fot. Facebook Baciary

Subskrybuj piekary.info

google news icon