Zenon Martyniuk w Piekarach Śląskich. Król disco polo w Miejskim Domu Kultury

Mimo pandemii i zamknięcia ośrodków kultury, placówki liczą na szybki powrót do normalności. Cały czas planuje się koncerty i inne wydarzenia kulturalne. W maju do Piekar Śląskich przyjedzie Zenon Martyniuk wraz z zespołem Akcent. Koncert odbędzie się w Miejskim Domu Kultury.

Zenon martyniuk

Król każdego wesela

Zenon Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo. Od dziecka interesował się muzyką – jego pierwszymi nauczycielami byli wujkowie, którzy grali w zespołach muzycznych na zabawach wiejskich. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku i Studium Ekonomiczne w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Bielsku Podlaskim. Martyniuk potrafi śpiewać w kilku językach: romskim, białoruskim i rosyjskim. Pod koniec 1989 roku wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Największe przeboje zespołu to: „Gwiazda”, „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”. Hitem okazał się teledysk do piosenki „Przez twe oczy zielone”, który w serwisie YouTube przekroczył 100 mln wyświetleń. Wielokrotnie brał udział w różnego rodzaju festiwalach, kilkukrotnie gościł na Sylwestrze z Dwójką.

Akcent w Piekarach Śląskich

Miejski Dom Kultury przy ul. Bytomskiej 73 przygotowuje się do powitania króla disco polo. Koncert zespołu odbędzie się 16 maja o godzinie 17.00. Bilety w cenie 45 zł za sztukę dostępne są TUTAJ. Jeśli obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa zostaną przedłużone, data wydarzenia zostanie przesunięta.

fot. Facebook Zenek Martyniuk - Akcent

Subskrybuj piekary.info

google news icon