Zbiórka na leczenie 7-letniego Olka. Chłopiec ma problemy z mową

Aleksander Jendrossek to 7-letni chłopiec, który zmaga się z m.in. obniżonym napięciem mięśniowym oraz autyzmem dziecięcym. Na skutek szeregu schorzeń Olek zaczął wymawiać pierwsze słowa w wieku 5 lat. Rodzice chłopca dbają o jego rehabilitację i wymagane leczenie, którego koszty co miesiąc wzrastają.

SiePomaga.pl
Olek Jendrossek

Olek Jendrossek urodził się w 2015 roku w Piekarach Śląskich. Już na wczesnym etapie rozwoju lekarze stwierdzili u niego szereg chorób: autyzm dziecięcy, ADHD, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, zaburzenia czucia głębokiego oraz słuchu centralnego. Oprócz tego u chłopca zdiagnozowano obniżone napięcie mięśniowe, które skutecznie utrudnia mu prawidłową artykulację.

- Dwa lata temu synek zaczął mówić - wspomina Adamina Jendrossek, mama Olka. - Nasza radość nie miała granic. Jednak mowa ta wciąż jest niezrozumiała i niewyraźna, mimo że tak bardzo o nią walczymy. Synek wymaga opieki szeregu specjalistów, podejmowania ciągle nowych terapii - dodaje.

Ogromne koszty leczenia Olka

Jak wyjaśnia mama chłopca co miesiąc na jego leczenia przeznaczała razem z mężem około kilkuset złotych. W najbliższych tygodniach Olek przejdzie terapię w Kajetanach (woj. mazowieckie) w światowym centrum słuchu. Dlatego do podstawowych kosztów leczenia dojdą rachunki za paliwo i terapię.

By odciążyć rodziców na portalu SiePomaga powstała zbiórka. Osoby, które mają możliwości finansowe, mogą wpłacić dowolną kwotę na rzecz Olka. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Pomoc dla piekarzanina

Trwa zbiórka dla 22-letniego mieszkańca Piekar Śląskich

Pożar mieszkania w Piekarach

Trwa zbiórka dla ofiar pożaru mieszkania przy ul. Kościuszki

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Oliwka

Wielki charytatywny kiermasz w Piekarach...