Zbiórka na leczenie 7-letniego Olka. Chłopiec ma problemy z mową

Aleksander Jendrossek to 7-letni chłopiec, który zmaga się z m.in. obniżonym napięciem mięśniowym oraz autyzmem dziecięcym. Na skutek szeregu schorzeń Olek zaczął wymawiać pierwsze słowa w wieku 5 lat. Rodzice chłopca dbają o jego rehabilitację i wymagane leczenie, którego koszty co miesiąc wzrastają.

SiePomaga.pl
Olek Jendrossek

Olek Jendrossek urodził się w 2015 roku w Piekarach Śląskich. Już na wczesnym etapie rozwoju lekarze stwierdzili u niego szereg chorób: autyzm dziecięcy, ADHD, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, zaburzenia czucia głębokiego oraz słuchu centralnego. Oprócz tego u chłopca zdiagnozowano obniżone napięcie mięśniowe, które skutecznie utrudnia mu prawidłową artykulację.

- Dwa lata temu synek zaczął mówić - wspomina Adamina Jendrossek, mama Olka. - Nasza radość nie miała granic. Jednak mowa ta wciąż jest niezrozumiała i niewyraźna, mimo że tak bardzo o nią walczymy. Synek wymaga opieki szeregu specjalistów, podejmowania ciągle nowych terapii - dodaje.

Ogromne koszty leczenia Olka

Jak wyjaśnia mama chłopca co miesiąc na jego leczenia przeznaczała razem z mężem około kilkuset złotych. W najbliższych tygodniach Olek przejdzie terapię w Kajetanach (woj. mazowieckie) w światowym centrum słuchu. Dlatego do podstawowych kosztów leczenia dojdą rachunki za paliwo i terapię.

By odciążyć rodziców na portalu SiePomaga powstała zbiórka. Osoby, które mają możliwości finansowe, mogą wpłacić dowolną kwotę na rzecz Olka. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

Subskrybuj piekary.info

google news icon