Zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie

W naszym mieście nie brakuje pasjonatów. W kręgu zainteresowań osób w różnym wieku jest także wędkarstwo, które wymaga ogromnej cierpliwości, ale także doświadczenia i znajomości zasad. Członkowie zrzeszeni w piekarskim kole Polskiego Związku Wędkarskiego, co jakiś czas biorą udział w ciekawych zawodach, które są najlepszym sprawdzianem ich umiejętności.

W rywalizacji o Puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie wzięły udział 22 osoby. Miejscem zawodów był zbiornik Kozłowa Góra. Organizatorem byli koło PZW „Relaks” Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Miasto Piekary Śląskie. Na podium stanęli:

  • 1. miejsce - Roman Łysiak
  • 2 .miejsce - Grzegorz Kamela
  • 3. miejsce - Bronisław Szczygioł

W planach kolejne zawody

Tym razem Mistrzostwa Drużynowe Kół PZW w Piekarach Śląskich, które również zostały objęte honorowym patronatem pani Sławy Umińskiej-Duraj. Wędkarze również powalczą o najlepsze wyniki na naszym zbiorniku retencyjnym. Zmagania rozpoczną się punktualnie o godz. 6:00, bo jak wiadomo - wędkarstwo wymaga poświęceń. Uczestnicy będą rywalizować o najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz Największej Ryby Zawodów.

Gdzie na ryby w okolicy?

Wszyscy pasjonaci mają oczywiście swoje ulubione miejsca. Najbliżej na ryby jest właśnie nad brzeg zbiornika Kozłowa Góra. Warto wybrać się tam również od strony Wymysłowa. Popularnym łowiskiej jest także Eko-Tech Szachta. Ten malowniczy staw wędkarski również leży w dzielnicy Kozłowa Góra. Najłatwiej dostać się tam od strony Nomaxu, albo jadąc leśną ścieżką rowerową z os. Wieczorka. W pobliżu jest także młodzieżowy Staw Lipka. Nie brakuje także osób, które spotkać można w zbiornikach na hołdach, między Piekarami a Bytomiem.

zdj. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon