Zawody w podnoszeniu ciężarów w Piekarach Śląskich. Na hali MOSiR pojawią się polscy kulturyści

W hali MOSiR przy ul. Ziętka 60 odbędzie się II runda Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów. Wśród nich nie zabraknie rodowitych piekarzan, w tym członkiń kadry Polski, reprezentujących drużynę MAKS Tytan Oława.

Dwa dni zmagań będą mogli śledzić piekarzanie. W sobotę, 19 marca o godzinie 16:30 sportowcy rywalizować będą w II rundzie Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów. Natomiast w niedzielę do boju stanie młodzież w ramach I rundy Śląskiej Ligi Juniorów. Jej start przewidziano na godzinę 12:30.

Sześć rund w formie dwumeczy

W tym sezonie walka o drużynowe zwycięstwo odbywa się w trybie sześciu rund. Każda z drużyn składa się z sześciu zawodników.

- Z pewnością więc na pomoście w Piekarach zobaczymy zaciętą walkę o każdy wyrwany i podrzucony kilogram. Zapraszamy kibiców, aby podejrzeć jak na pomoście z ciężarami radzić będą sobie piekarscy zawodnicy, podopieczni trenera Jacka Mazura i Artura Boreckiego oraz goście z Oławy - zachęcają organizatorzy.

Drużynę GKS Transbed „Andaluzja” reprezentowana będzie przez: wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i reprezentantkę Polski - Jolantę Wiór, Wiktorię Skowron, Roksanę Bukarz, Martynę Pazur, Emilię Franielczyk oraz Mateusza Mundzika - tarnogórzanina. Jako rezerwowe uwzględnione zostały: Julianna Michalik i Julia Matejczyk.

Przypomnijmy, że podczas pierwszej rundy podnoszenia ciężarów „Andaluzja” wywalczyła podczas startu w Polkowicach 1579,8 pkt sinclaira. Najwięcej punktów zdobył Mateusz Mundzik 298,78. Z największym ciężarem mierzył się z powodzeniem Marcel Widera, który podrzucił 145 kg.

Subskrybuj piekary.info

google news icon