Zatrzymany kierowca pod wpływem narkotyków

Piekarska drogówka zatrzymała kierowcę fiata do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyzna została zbadany alkomatem – był trzeźwy. To jednak nie uśpiło czujności policjantów, którzy postanowili przebadać 43-latka narkotesterem. Okazało się, iż kierowca był pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja

29 czerwca 2021 roku na ul. Wyszyńskiego chwilę przed godziną 23:00 funkcjonariusze z piekarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość. Badanie alkomatem nie wskazało żadnych nieprawidłowości – mężczyzna był trzeźwy. Policjanci postanowili jednak wykluczyć wszystkie opcje i przebadali 43-latka narkotesterem. Badanie ujawniło, iż kierowca był pod wpływem środków odurzających.

Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Piekar Śląskich prawo jazdy i udali się z nim do szpitala, gdzie pobrano mu krew do specjalistycznych badań, którymi zajmie się biegły sądowy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo 43-latek nie uniknie odpowiedzialności za przekroczenie prędkości.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

35 658529

W Piekarach Śląskich zaginęła 68-letnia kobieta

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta dwa razy jechała nietrzeźwa autem

Kierowca

Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy autobusu, Piekary Śląskie

Pijany kierowca autobusu zatrzymany w Piekarach Śląskich!

Świeca (zdjęcie ilustracyjne)

Zaginiony mężczyzna z Piekar Śląskich nie żyje

Policja, Piekary Śląskie

Próbowała rzucić się pod auto. Policjanci ją uratowali