Zatrzymany kierowca pod wpływem narkotyków

Piekarska drogówka zatrzymała kierowcę fiata do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyzna została zbadany alkomatem – był trzeźwy. To jednak nie uśpiło czujności policjantów, którzy postanowili przebadać 43-latka narkotesterem. Okazało się, iż kierowca był pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja

29 czerwca 2021 roku na ul. Wyszyńskiego chwilę przed godziną 23:00 funkcjonariusze z piekarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość. Badanie alkomatem nie wskazało żadnych nieprawidłowości – mężczyzna był trzeźwy. Policjanci postanowili jednak wykluczyć wszystkie opcje i przebadali 43-latka narkotesterem. Badanie ujawniło, iż kierowca był pod wpływem środków odurzających.

Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Piekar Śląskich prawo jazdy i udali się z nim do szpitala, gdzie pobrano mu krew do specjalistycznych badań, którymi zajmie się biegły sądowy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo 43-latek nie uniknie odpowiedzialności za przekroczenie prędkości.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Zatrzymano sprawce zniszczenia mienia

Wyszyńskiego

Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta dwa razy jechała nietrzeźwa autem

Kierowca

Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach

Zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków, Piekary Śląskie

Miał przy sobie aż 650 działek dilerskich

Policja

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

Policja, Piekary Śląskie

Próbowała rzucić się pod auto. Policjanci ją uratowali