Zatrzymanie członka Psycho Fans w Piekarach. Policjant miał kopnąć kibola w głowę

Prokuratura w Piekarach Śląskich wszczęła śledztwo w sprawie zatrzymania Adama F. pseudonim "Frontal". Mężczyzna to jeden z bohaterów dokumentu „Niebieskie chachary", poświęconemu pseudokibicom Ruchu Chorzów. W trakcie zatrzymania pod koniec października Adam F. został kopnięty w głowę przez policjanta.

Policja Śląska
CBŚP

Adam F. w 2012 roku został zatrzymany, a następnie skazany za udział w gangu "Psycho Fans", założonym przez chorzowskich kiboli. Razem z nimi brał udział we włamaniach i kradzieżach. "Frontal" pomimo odbycia kary, 25 października został ponownie zatrzymany podczas operacji policji na szeroką skalę przeciwko pseudokibicom Ruchu Chorzów. Wówczas blisko tysiąc funkcjonariuszy dokonało zatrzymania 35 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Prokuratura Krajowa przedstawiła mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej Psycho Fans, bijatyki z kibolami GieKSy na parkingu Makro Cash and Carry w Katowicach, a także napadu na szkołę w Mysłowicach.

Poważne obrażenia "Frontala"

Adam F. przetransportowano na przesłuchanie w prokuraturze prosto ze szpitala. Mężczyźnie zaszyto rano na wargach, a także opatrzono pozostałe obrażenia twarzy. "Frontal" miał także ułamany ząb. Powodem odniesionych obrażeń, jak twierdzi Adam F. było agresywne zachowanie policjanta, który kopnął go w tył głowy.

Wersję pseudokibica jak podaje Gazeta Wyborcza potwierdza nagranie z monitoringu, na którym widać przebieg akcji policji z 25 października. W Piekarach operację policji przeprowadzono około godziny siódmej rano przed siłownią Xtreme Fitness. Wówczas „Frontal" szedł na trening. Kiedy zobaczył nadjeżdżające auta z policjantami, odłożył torbę i położył się nieruchomo na chodniku.

– Mimo to pierwszy policjant, który do mnie dobiegł, kopnął mnie w tył głowy, a potem przycisnął ją butem do chodnika – powiedział dla GW „Frontal".

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

Prawnik Adama F. zawiadomił o zdarzeniu Biuro Spraw Wewnętrznych, a prokuratura w Piekarach Śląskich wszczęła postępowanie wyjaśniające. W trakcie niego "Frontal" złożył zeznania, a także pokazał śledczym nagranie z monitoringu. Wskutek przedstawionego dowodu 24 listopada prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa.

Prowadzimy je pod kątem przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania Adama F. Postępowanie jest na początkowy etapie – powiedziała Gazecie Wyborczej prokurator Justyna Rzeszut-Sieńkowska, szefowa prokuratury w Piekarach Śląskich.

Mecenas Jarosław Reck, pełnomocnik "Frontala" podkreślił, iż ma nadzieję, że prokuratura wyciągnie konsekwencje wobec sprawcy - w tym przypadku policjanta CBŚP. Adam F. po wpłaceniu kaucji w kwocie 150 tys. zł został zwolniony do domu. W sądzie ma równieżż inną sprawę karną, dotyczącą udziału w gangu i licznych włamań do firm.

Zatrzymania pseudokibiców

Może Cię zainteresować:

Ogromna akcja policji. Funkcjonariusze zatrzymali członków grupy "Psychofans", także w Piekarach

Autor: Martyna Urban

28/10/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon