Zalew Rogoźnik - najpopularniejsze miejsce na letnie kąpiele

Rogoźnik to wieś położona w województwie śląskim, w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki. Na jej terenie znajduje się zalew Rogoźnik, w którego skład wchodzą dwa sztuczne jeziora: Rogoźnik I i Rogoźnik II. Poznajmy atrakcje tego urokliwego miejsca.

Rogoźnik

Pogoda przez długi czas była kapryśna. W ciągu ostatnich kilku dni wszystko diametralnie się zmieniło, a do Polski zawitało prawdziwe lato. W weekend termometry mogą zanotować temperaturę rzędu ponad 30 stopni Celsjusza. Taką pogodę, chociaż przyjemną, ciężko jest znieść w betonowym mieście. Większość osób uda się zapewne nad jeziora czy stawy, by zażyć chociaż odrobinę ochłody. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc jest zalew Rogoźnik.

Zalew Rogoźnik - atrakcje

Rogoźnik I

Wokół pierwszego akwenu znajduje się piękna piaszczysta strzeżona plaża, która jest wprost idealnym miejscem o opalania się, domki letniskowo-noclegowe oraz małe pole campingowo-namiotowe. Znajdziemy tam również kilka punktów gastronomicznych oraz stanowisko WOPR. By urozmaicić czas spędzony nad jeziorem możemy udać się na pobliskie boisko do siatkówki czy wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowery wodne, łódki).

Rogoźnik II

Drugie jezioro jest sporo większe od pierwszego zbiornika, ale poza tym niewiele różni się od poprzednika. Okolica akwenu jest bardziej dzika i intymna. Piaszczysta plaża zachęca odwiedzających do opalania się i odpoczynku po kąpieli. Tam również znajdziemy punkty gastronomiczne. Głębokość jezior nie przekracza 5 metrów, jednak podczas kąpieli należy zachować zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że każdego roku w Polsce notuje się zgony osób, które weszły do zbiorników wodnych pod wpływem alkoholu.

Wyżej wymienione zbiorniki wodne są idealnym miejscem dla wędkarzy. Woda jest bogata w płocie, karpie czy karasie. W okolicy jezior znajduje się spory Park Rogoźnik, do którego również warto zawitać. Znajdziemy tam ścieżki turystyczno-rowerowe, niewielki skatepark, siłownię „pod chmurką”, amfiteatr z restauracją oraz place zabaw.

Dojazd

Zalew Rogoźnik znajduje się kilka kilometrów od Wojkowic, Bytomia, Piekar Śląskich czy Będzina, więc dojazd samochodem nie sprawia większego problemu. Przed zalewem od strony ulicy Kościuszki znajduje się spory parking. Inna droga dojazdowa prowadzi przez ulicę Cmentarną. W pobliżu jezior znajduje się przystanek Rogoźnik Osiedle, który obsługuje kilka linii KZK GOP

fot. Magdalena Pańczyk

Subskrybuj piekary.info

google news icon