Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Piekarach. Kilkaset świadectw z wyróżnieniem

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Dwa ostatnie semestry były nie lada wyzwaniem dla uczniów. Po prawie dwóch latach nauki zdalnej uczniowie wrócili do stacjonarnego trybu. Nie obyło się bez problemów interpersonalnych - młodzież na nowo musiała nauczyć się życia w grupie.

- W szkołach podstawowych naukę zakończyło 628 uczniów, z czego 173 z wyróżnieniem. Natomiast w szkołach średnich rok szkolny zakończyło 413 uczniów w tym 65 otrzymało świadectwo z paskiem - tłumaczy Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM w Piekarach.

Społeczne skutki pandemii

W piątek, 24 czerwca swój rok szkolny ukończyło ok. 570 tys. uczniów i słuchaczy szkół różnych typów oraz ponad 160 tys. przedszkolaków. Wyłącznie szkołę podstawową ukończyło ok. 57 tysięcy uczniów.

Trzeba przyznać, że rok szkolny 2021/2022 nie należał do najłatwiejszych. Uczniowie po niespełna dwóch latach nauki zdalnej powrócili na stałe do szkół. Przez osiem z dziesięciu miesięcy przebywali w murach szkoły. Większość dość szybko przywykła do takiego trybu. Jednak byli i tacy, którzy mieli spory problem, by zintegrować się ze swoją grupą.

- Zarówno uczniowie, jak i rodzice w roku szkolnym 2021/2022 mogli liczyć na wsparcie w 131 poradniach psychologiczno–pedagogicznych - tłumaczy Anna Kij, dyrektor Wydziału Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Dodatkowo Kuratorium Oświaty w Katowicach odpowiedzi na konsekwencje
długotrwałej nauki zdalnej rozpoczęto realizację Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Koordynatorzy ds. wspierania szkół na podstawie przeprowadzonych ankiet przygotowali ofertę zajęć i warsztatów kierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli. Wśród najczęściej realizowanych treści wskazano: sposób radzenia sobie ze stresem, odbudowywanie więzi rówieśniczych w sferze emocjonalno-społecznej, integrację zespołu klasowego oraz budowanie motywacji do nauki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon