Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi kolejne termomodernizacje w Piekarach Śląskich

Blok przy ul. Jana Pawła II również czeka termomodernizacja.

Po kompleksowej termomodernizacji przeprowadzonej przy większości budynków na Starym Osiedlu Wieczorka, przyszła kolej na następne. W Piekarach Śląskich trwają już nowe prace w kilku miejscach.

Odświeżony budynek po termomodernizacji zyskuje na wartości. Nie tylko na rynku nieruchomości, ale także wśród mieszkańców, którzy nie muszą już wstydzić się wyglądu swojego bloku. 

W mieście rozpoczęły się prace przy ociepleniu kolejnych budynków. Robotnicy działają już przy ul. Ofiar Katynia 2. Powstają także rusztowania przy ul. ul. Jana Pawła II 32 i 34. Co ciekawe, te same bloki przy ul. Konstytucji 3-Maja 42, 44 i 46, po przeprowadzeniu termomodernizacji utraciły niestety balkony. Ich konstrukcja była zniszczona i niebezpieczna. Nowy wygląd zyska także budynek przy ul. Roczkowskiego 6.

Zgodnie z dokumentacją projektową i audytem energetycznym - budynki zostaną docieplone, a odnowie ulegną także balkony. W planach jest także zamontowanie zbiorczej anteny na dachu. Trwające prace zgodnie z założeniem mają zostać zakończone w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy.

Nie tylko os. Wieczorka

Przygotowania do remontów trwają także w Brzezinach Śląskich. Ocieplone zostaną budynki przy ul. Miłej 5 i 7, a także przy ul. Trautmana 7. Także jeden z nielicznych bloków w Kozłowej Górze przy ul. Grunwaldzkiej 66 również doczeka się pozytywnej zmiany!


zdj. UM w Piekarach Śląskich 
czytaj więcej: