Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi kolejne termomodernizacje w Piekarach Śląskich

Po kompleksowej termomodernizacji przeprowadzonej przy większości budynków na Starym Osiedlu Wieczorka, przyszła kolej na następne. W Piekarach Śląskich trwają już nowe prace w kilku miejscach.

Blok przy ul. Jana Pawła II również czeka termomodernizacja.

Odświeżony budynek po termomodernizacji zyskuje na wartości. Nie tylko na rynku nieruchomości, ale także wśród mieszkańców, którzy nie muszą już wstydzić się wyglądu swojego bloku.

W mieście rozpoczęły się prace przy ociepleniu kolejnych budynków. Robotnicy działają już przy ul. Ofiar Katynia 2. Powstają także rusztowania przy ul. ul. Jana Pawła II 32 i 34. Co ciekawe, te same bloki przy ul. Konstytucji 3-Maja 42, 44 i 46, po przeprowadzeniu termomodernizacji utraciły niestety balkony. Ich konstrukcja była zniszczona i niebezpieczna. Nowy wygląd zyska także budynek przy ul. Roczkowskiego 6.

Zgodnie z dokumentacją projektową i audytem energetycznym - budynki zostaną docieplone, a odnowie ulegną także balkony. W planach jest także zamontowanie zbiorczej anteny na dachu. Trwające prace zgodnie z założeniem mają zostać zakończone w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy.

Nie tylko os. Wieczorka

Przygotowania do remontów trwają także w Brzezinach Śląskich. Ocieplone zostaną budynki przy ul. Miłej 5 i 7, a także przy ul. Trautmana 7. Także jeden z nielicznych bloków w Kozłowej Górze przy ul. Grunwaldzkiej 66 również doczeka się pozytywnej zmiany!


zdj. UM w Piekarach Śląskich
Subskrybuj piekary.info

google news icon