Zakażony abp. Wiktor Skworc wzywa do modlitwy do Matki Bożej Piekarskiej Lekarki

Katowicki metropolita jest zakażony koronawirusem. Arcybiskup w tym tygodniu był na spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi, gdzie uczestniczyło 100 hierarchów. Czy zakażonych będzie więcej?

12435

Biskupi bez maseczek na zjeździe

5 października na Twitterze zostało zamieszczone zdjęcie kilkudziesięciu biskupów, którzy zjechali na Konferencję Episkopatu Polski w Łodzi. Kapłani stoją, lub siedzą obok siebie w bardzo bliskiej odległości. Pomimo ciężkiej sytuacji w Polsce, wywołanej ogólnoświatową pandemią koronawirusa, żaden z kapłanów nie miał na sobie maseczki. Zdjęcie to wywołało prawdziwą burze komentarzy i dyskusji w Internecie. Episkopat, do tej sytuacji odniósł się następująco:

- Księża Biskupi, na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia – to fragment komunikatu episkopatu.

Episkopat w swoim oświadczeniu, napisał, że podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, wietrzenie pomieszczeń. Biskupi tylko na chwilę zdjęli maseczki – w trakcie robienia pamiątkowego zdjęcia.

Zakażony metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc

Abp. Wiktor Skworc uczestniczył wraz z setką innych duszpasterzy we wspólnej modlitwie podczas mszy świętej. Kapłan uczestniczył również w obradach tematycznych. Jak się później okazało, abp. Wiktor Skworc został zakażony. Czy chorych będzie więcej? Jak wiemy, nawet noszenie maseczki nie chroni w 100% przed zakażeniem COVID-19, a jedynie minimalizuje ryzyko. Hierarcha odbył kilkudniową kwarantannę, a obecnie przebywa w izolacji domowej, podlega wskazaniom i procedurom służb sanitarnych. Abp. Wiktor Skworc zachęca wszystkich, a szczególnie chorych do wytrwałej modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej Lekarki.

Wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej w czasach pandemii

Co roku do Piekar Śląskich zjeżdżają się tłumy pielgrzymów, by oddać cześć Matce Bożej Piekarskiej i to nie bez przyczyny, ponieważ za jej wstawiennictwem dokonały się wielkie cuda: ustąpienie zarazy w Tarnowskich Górach w 1676 roku, uleczenie Pragi z dżumy w 1680 roku oraz wygranie Odsieczy Wiedeńskiej w 1683 roku. Matka Boża Piekarska pomogła już ludziom w różnych sytuacjach, a modlitwy napawają wiernych optymizmem. W tym roku przyszło nam się zmierzyć z pandemią koronawirusa, która wielu osobom zrujnowała dotychczasowe życie. Modlitwa pod wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej Lekarki doda nam siły w walce o lepsze jutro - bez pandemii.

Niech Matka Boża Piekarska – Lekarka, wędrująca kiedyś do czeskiej Pragi, aby rozprawić się z epidemią, także nas wspomaga, strzeże i prowadzi.: (cyt. ks. abp W. Skworc).

fot. Archidiecezja Katowicka

Subskrybuj piekary.info

google news icon