Zagrożenia i problemy dzieci i młodzieży – bezpłatne prelekcje w SDK

Zamknięcie w domu nasiliło wśród młodych lęki i obawy. Wiele dzieci cierpi na depresję, którą lockdown jeszcze bardziej pogłębił. Ostatnimi czasy bardzo dużo słyszy się o próbach samobójczych, porwaniach i kolejnych zaginionych osobach. W związku z tym w Spółdzielczym Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbędzie się prelekcja dla dzieci i młodzieży na temat ich problemów i zagrożeń.

Dzieci na placu zabaw

Jak chronić swoje dziecko? Po tragedii związanej z morderstwem 11-letniego Sebastiana z Katowic, rodzice coraz częściej zadają sobie powyższe pytanie. Dzieci posiadają teraz smartfony, smartwatche z wbudowanym GPS-em, są w stałym kontakcie z rodzicami, a mimo to nadal dochodzi do mrożących krew w żyłach zdarzeń. Elektroniczne gadżety są istotne, lecz najważniejsza jest świadomość młodych osób o zagrożeniach, jakie na nich czyhają. Jeśli dzieci nauczą się odpowiednio reagować na niepokojące sygnały i zaczną mówić o swoich problemach to istnieje duża szansa, że odpowiednie służby szybko zainterweniują i nie doprowadzą do kolejnej tragedii.

Przyjdź, posłuchaj, zapobiegaj

28 maja 2021 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 w Piekarach Śląskich odbędzie się spotkanie dotyczące zagrożeń i problemów dzieci i młodzieży. Prelekcje będą prowadzić: Aleksandra Zydyk – z piekarskiej Policji oraz Aleksander Dylong – przewodniczący komisji społecznej i oświatowo-kulturalnej SM. Spotkanie odbędzie się z podzieleniem na dwie grupy wiekowe, z racji na różnorodność problemów, z jakimi stykają się młodzi ludzie. O godzinie 17.00 odbędzie się prelekcja dla rodziców i dzieci do 10 roku życia, zaś o 18.00 – rodzice i młodzież w przedziale wiekowym 11 – 18 lat. Spotkanie odbędzie się w sali głównej Spółdzielczego Domu Kultury.

To jedno z niewielu wydarzeń tego typu, a tak potrzebne i istotne. To idealna okazja by posłuchać z jakimi problemami borykają się nasze pociechy, jakie zagrożenia na nie czyhają i jak im przeciwdziałać. Prelekcje poprowadzą lokalni eksperci, którzy na co dzień stykają się z problemami dzieci i młodzieży i najlepiej wiedzą co słychać w Piekarach Śląskich.

Akcja odbywa się pod patronatem piekarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Komendy Miejskiej Policji, oraz przy wsparciu Grupy SPI. By wziąć udział w bezpłatnej prelekcji należy się zapisać dzwoniąc pod nr tel. 32 287 19 00.

Subskrybuj piekary.info

google news icon