Zadłużenie względem ZGM w Piekarach Śląskich można spłacić na raty

Mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy mają zaległości w płatnościach względem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - mogą oddać swój dług w systemie ratalnym.

089 D2703 8 E71 406 E 93 B8 9 F99 C6481834

To kolejne udogodnienie dla mieszkańców. Zaległości czynszowe można nie tylko odpracować, ale także rozłożyć na raty. Chęć podjęcia spłaty jest gwarantem braku naliczenia dodatkowych sum związanych z postępowaniem sądowym oraz kosztami egzekucji komorniczej.

– Są różne sytuacje losowe. Zdarza się i tak, że nie każdy ma możliwość jednorazowej spłaty zadłużenia za lokal gminny. Tu wychodzimy naprzeciw naszym dłużnikom i proponujemy rozłożenie zadłużenia na dogodne raty dopasowane do możliwości finansowych wnioskodawcy – wyjaśnia Martyna Kapkowska, zastępca dyrektora ds. Ekonomiczno-Administracyjnych w ZGM Piekary Śląskie.

Kto może skorzystać z spłat ratalnych? Wszyscy lokatorzy, którzy są w trudnej sytuacji materialnej, a ich dochody nie pozwalają na jednorazową wpłatę. System ratalny może dotyczyć zarówno całości jak i części długu wobec ZGM.

– Spłata ratalna wstrzymuje naliczanie odsetek, a tym samym wysokość spłacanego długu przestaje narastać. Dostosowanie zaś wysokości rat, do możliwości finansowych dłużnika, pozwala na łatwą spłatę długu, a tym samym do uwolnienia się od dodatkowych i zbędnych obciążeń – dodaje Wioletta Bielawska, dyrektor ZGM Piekary Śląskie.

Dłużnicy starający się o udzielenie ulgi czy rozłożenie płatności na raty, po złożeniu specjalnego wniosku zawierającego informacje o sytuacji finansowej mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Niezbędne dokumenty można pobrać ze strony ZGM w podmenu OBOWIĄZUJĄCE REGULAMINY.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Zgm

Można pracować dla ZGM i zarobić na zaległy czynsz

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Osiedle Wieczorka

Dyrektor ZGM z prokuratorskimi zarzutami

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS