Zachipuj swojego psa za darmo w Piekarach Śląskich. Trwa akcja realizowana przez UM

Coraz więcej właścicieli czworonogów decyduje się na ich znakowanie. Dzięki temu, informacje o zwierzęciu są dostępne w specjalnej bazie danych, co często bywa bardzo pomocne.

Zachipowany piesek

Zdarza się, że nawet najgrzeczniejszy pies czy kot - może uciec. Takie sytuacje są bardzo stresujące, zarówno dla człowieka jak i samego pupila. W przypadku posiadania chipa - można odnaleźć właściciela potencjalnej zguby bez konieczności przykrej wizyty w schronisku.

Darmowe czipowanie

Do końca 2021 roku, na terenie miasta przeprowadzana jest akcja darmowego znakowania psów. Zwykle, w zależności od znacznika i gabinetu weterynaryjnego - taki zabieg może kosztować od 50 do nawet 200 złotych.

Wszyscy mieszkańcy, którzy wyrażają chęć zachipowania swojego pupila proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta. Konkretniej z Referatem Gospodarki Komunalnej (ul. Bytomska 84, pokój numer 12). Wnioski można wypełnić na miejscu, lub internetowo. Cały proces jak i sam chip są darmowe. Miasto na zasadach umowy z gabinetem weterynaryjnym, poprzez znakowanie zwierząt, włącza się w profilaktyczne działania, których celem jest opieka nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt.

Po przejściu przez część formalną, pracownicy referatu wystawiają skierowanie na zabieg elektronicznego znakowania. Skierowanie można realizować w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Bytomskiej 337. Należy pamiętać, by umówić się telefonicznie. (32) 287 10 13. Dane zachipowanych zwierząt, po zabiegu trafiają do specjalnej bazy danych.

Jak wygląda zabieg?

Urządzenie, które zawiera chip umieszcza się pod skórą za pomocą małego aplikatora. Cały proces trwa zaledwie chwilę i nie powoduje bólu. Zwierzę może jedynie odczuwać chwilowy, lekki dyskomfort.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Dzien otwarty notariatu1

Dzień Otwarty Notariatu już 18 listopada

UTW Piekary Śląskie

To już 18 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku