Zaatakowali 80-latka. Grozi im dwanaście lat więzienia

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zatrzymali dwie osoby podejrzane o napaść na starszego mieszańca naszego miasta. Sprawcy zdarzenia czekają teraz na wyrok.

Na długo się nie ukryli

W poniedziałek osiemdziesięciolatek rozmawiał przy sklepie z napotkaną niedawno kobietą. W pewnym momencie dołączył do nich inny mężczyzna. Po chwili, razem ze swoją wspólniczką, napadł na seniora. Agresorzy odebrali ofierze telefon komórkowy, a także portfel, w którym znajdowało się 80 złotych. Poszkodowany postanowił zawiadomić o tym policję.

Mundurowi przyjęli zgłoszenie około godz. 13:00. Bardzo szybko udało im się namierzyć jednego z napastników. Był nim 54-letni mężczyzna. Pracownicy Wydziału Kryminalnego zastali go dwie godziny później w jego własnym mieszkaniu. 37-letnia wspólniczka napastnika została zatrzymana w środę.

- Agresorzy usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu zostali objęci policyjnym dozorem - informują stróże prawa, którzy sprawnie pokierowali akcją.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon