Za nami III Świąteczny Piekarski Kiermasz Zabawek. Rekordowa frekwencja i uśmiech na twarzach dzieci

Za nami III Piekarski Kiermasz Zabawek. Piekarscy społecznicy wraz z przyjaciółmi przez ostatnich kilka tygodni zbierali zabawki i przygotowywali atrakcje na trzecią już edycję kiermaszu. Rekordowa frekwencja na Placu Noblistów Śląskich i uśmiech na twarzach dzieci udowodniły, że było warto. Do Piekar Śląskich zjechali uczestnicy z najróżniejszych zakątków kraju.

III Piekarski Kiermasz Zabawek odbył się w niedzielę, 17 grudnia. Tegoroczna edycja była już trzecią tego wydarzenia, które na trwałe wpisało się w kalendarz przedświątecznych miejskich imprez. Plac Noblistów Śląskich wypełnił się po same brzegi. Jak się okazało, w Piekarach Śląskich zagościli tego dnia uczestnicy z najróżniejszych zakątków kraju.

- Od pewnego czasu zbieraliśmy zabawki, książki, gry, bajki, maskotki, dzięki mieszkańcom naszego miasta i miast ościennych jesteśmy przygotowani jako pomocnicy Świętego Mikołaja. Dzięki tej zbiórce jesteśmy w stanie obdarować każdego dzieciaka i wszystko będziemyrozdawać za darmo - mówił jeszcze przed kiermaszem jeden z organizatorów akcji Radosław Palacz.

Piekarskiemu Kiermaszowi Zabawek dopisały frekwencja i pogoda. Organizatorzy zgodnie podkreślają, że pod każdym względem tegoroczny kiermasz zabawek okazał się rekordowy. Na uczestników czekały atrakcje muzyczne, pizza i słodki poczęstunek. Dzieciakom rozdano kilka tysięcy wszelkiego rodzaju zabawek, gier i słodyczy. Tego sukcesu nie byłoby oczywiście bez zaangażowania społeczników ze Społecznej Piekarskiej Inicjatywy oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy wsparli wydarzenie materialnie i organizacyjnie.

- Serdeczne podziękowania dla ludzi - darczyńców z całej Polski i Europy, bo paczki docierały do mnie z chyba każdego kawałka kontynentu. Dziękuję moim przyjaciołom, ludziom dobrej woli i wszystkim, dzięki którym to wydarzenie się udało - napisał na swoim facebookowym profilu Radosław Palacz.
Nowy samochód Straży Miejskiej w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Przedświąteczny prezent dla Straży Miejskiej z Piekar Śląskich. Mundurowi z nowym wozem

Autor: Urszula Gołkowska

18/12/2023

Piekary slaskie wolontariat pomoc seniorom

Może Cię zainteresować:

Bohaterowie poszukiwani. MOPR w Piekarach Śląskich czeka na wolontariuszy

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2023

Jarmarki bez napisów

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze Jarmarki świąteczne w województwie śląskim

Autor: Redakcja

05/12/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon