XII Piekarska Ustawka Sportowa już w piątek 29 grudnia. W planach noworoczne życzenia i podsumowanie roku

Już w najbliższy piątek, 29 grudnia, odbędzie się ostatnia w mijającym 2023 roku XII Piekarska Ustawka Sportowa. W planach dobra zabawa, rekreacja i wstępne zaplanowanie przyszłorocznych działań. Do udziału zachęca m.in. prezes WOPR Piekary Śląskie Wojciech Krawczyk.

Przed nami XII Piekarska Ustawka Sportowa

XII Piekarska Ustawka Sportowa odbędzie się w piątek 29 grudnia o godz. 18:00. Uczestnicy wyruszą z MOSiR przy ulicy Olimpijskiej 3, przez Las Dioblina, do zbiornika w Kozłowej Górze i z powrotem. Ustawka będzie okazją do podsumowania tegorocznych działań, złożenia noworocznych życzeń i wstępnego zaplanowania spotkań w nowym 2024 roku.

Tradycyjnie już na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery - będzie to możliwe już półtorej godziny przed startem, od godz. 16:30. Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), zobowiązani są do poruszania po ścieżce rowerowej lub chodniku, zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

- Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie czeka niespodzianka na mecie - informują organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.

Zima 2023, 27 grudnia, Fryna

Może Cię zainteresować:

Zima na razie ciepła. Sylwester i Nowy Rok zapowiadają się bez śniegu

Autor: Jacek Skorek

27/12/2023

Piekary slaskie wolontariat pomoc seniorom

Może Cię zainteresować:

Bohaterowie poszukiwani. MOPR w Piekarach Śląskich czeka na wolontariuszy

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2023

Polska reprezentacja

Może Cię zainteresować:

Hokejowa reprezentacja znów przyjedzie do Sosnowca. Nie tylko na turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/12/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon