Wigilia Charytatywna w nowej formie

Od 2011 roku organizowana jest charytatywna wigilia dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest radny Tadeusz Wieczorek. W tym roku ta akcja ze względu na szereg obostrzeń spowodowanych epidemią COVID-19 przybierze inną formę.

0wigilia charyatywna brzeziny fot um

Jak wiadomo, jest to już dziesiąta – jubileuszowa wigilia charytatywna. Przez te wszystkie lata udało się znaleźć darczyńców, którzy wspierają inicjatywę rzeczowo lub finansowo – wpłacając datki na konto parafialne, a następnie z tych funduszy robiono zakupy towarów żywnościowych. Dlatego należą się serdeczne podziękowania dla lokalnych firm za wspieranie tej szlachetnej inicjatywy – mówi pomysłodawca akcji, radny Tadeusz Wieczorek. -Wszystkie osoby, które dotąd wspierały inicjatywę, dostaną – w ramach podziękowania za ich zaangażowanie – pamiątkowe grawery – dodaje radny Wieczorek.

Wigilia 2020 obostrzenia. Jak będzie wyglądać jubileuszowa 10. edycja w Piekarach Śląskich?

Biorąc pod uwagę liczbę dziennych zachorowań na koronawirusa, obostrzenia towarzyszące epidemii COVID-19 i zalecenia rządu niezbyt rozsądne jest gromadzenie się dużej ilości osób w jednym miejscu. Ze względu na powyższe, tegoroczna charytatywna wigilia zmienia swoją formę. Zamiast uroczystej kolacji w Centrum Usług Społecznych w Brzezinach Śląskich, jaka miała miejsce rok temu, potrzebujący dostaną paczki żywnościowe. By je otrzymać należy się zapisać w kancelarii Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, w terminie od 23 listopada do 4 grudnia. Wyjątkowa wigilia odbędzie się 22 grudnia. Msza święta w intencji uczestników wigilii, darczyńców, organizatorów oraz zmarłego księdza Henryka Foika odbędzie się w niedzielę , 20 grudnia, o godzinie 11.00.

To już tradycja

Wydarzenie realizowane od 2011 roku stało się swoistą tradycją. Wigilia łączy ze sobą ludzi dobrej woli, którzy chcą ofiarować innym coś od siebie jak i tych, którzy tej pomocy potrzebują – ubogich i samotnych mieszkańców Brzezin Śląskich. Akcja powstała z pomysłu radnego Tadeusz Wieczorka. W realizację wydarzenia na samym początku zaangażował się również śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Klaudiusz Danecki – właściciel restauracji „Orzeł”, w której do 2017 roku odbywały się wigilie. Coroczne wydarzenie zmieniło swoją lokalizację w 2018r, kiedy to został oddany do użytku budynek w Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego w Brzezinach Śląskich. Od tej pory to właśnie tam odbywały się charytatywne wigilie.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon