Wzorowa postawa mieszkańców Piekar Śląskich. Pogratulował im komendant policji

Komendant piekarskiej policji insp. Paweł Dratwiński pogratulował i wręczył upominki trzem mieszkańcom Piekary, którzy odnieśli na komisariat znalezione na terenie miasta portfele z gotówką i dokumentami.

Do zdarzeń doszło w grudniu 2022 roku i styczniu 2023 roku. Pierwszy z mężczyzn znalazł portfel na ul. Maczka, w którym znajdowało się blisko 400 zł oraz dokumenty. Drugi mieszkaniec Piekar przyniósł portfel z zawartością niemal 700 złotych oraz dokumentami, który został znaleziony na ulicy Bytomskiej przez jego żonę.

Natomiast dzięki wzorowej postawie dwóch świadków nietrzeźwy kierujący, który pomimo swojego stanu chciał prowadzić pojazd, został zatrzymany przez policję. Kierowca nie uniknie odpowiedzialności.

- Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich insp. Paweł Dratwiński wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki gratulując wzorowych obywatelskich postaw, które zasługują na pełne uznanie i wyróżnienie - informuje piekarska policja.

Głównym celem kampanii społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz!", jest ograniczenie liczby przestępstw szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak: uszkodzenia ciała, bójki i pobicia, rozboje, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Jest to możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.

Pożegnania

Może Cię zainteresować:

Pożegnania w piekarskiej komendzie. Kilkunastu policjantów odeszło na emeryturę

Autor: Redakcja

06/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola trzeźwości w Piekarach

Kontrole trzeźwości na piekarskich drogach

Narkotyki Piekary

Ponad 300 działek narkotyków wykrytych w Piekarach

Zniszczony samochód Mastalerza

Nieznany sprawca uszkodził samochód przy ul. Mastalerza

Wypadke Piekary

Zderzenie dwóch samochodów na DW911

Kolizja ulica Bednorza

Zderzenie drogowe na skrzyżowaniu Bednorza z Roździeńskiego

KMP Piekary

Drogowy armagedon w Piekarach Śląskich

Patrole policji

Podsumowanie wakacji na piekarskich drogach