Wywrócony ponton na zbiorniku Kozłowa Góra. Nie żyje 59-letni mężczyzna

W Świerklańcu na zbiorniku Kozłowa Góra doszło do tragedii. Przechodzień który spacerował przy jeziorze znalazł przy brzegu rzeczy osobiste, a na tafli dostrzegł dryfujący "przedmiot". Na miejsce wezwano służby, które wyłowiły ciało 59-letniego mężczyzny.

KPP Tarnowskie Góry
Tragedia na zbiorniku Kozłowa Góra

Do zdarzenia doszło w piątek, 9 grudnia. Po godzinie 13 przy zbiorniku Kozłowa Góra przechodzień znalazł przy brzegu skuter, kask oraz inne rzeczy osobiste. Kilkaset metrów od brzegu na tafli jeziora wypatrzył przedmiot, którego nie potrafili rozpoznać ze względu na dzielącą ich odległość.

- Przechodzień przypuszczał, że na miejscu mogło dojść do tragedii, dlatego wezwał na miejsce służby - wyjaśnia st. sierż. Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji. - Strażacy za pomocą specjalnej tratwy dopłynęli do przedmiotu, okazało się, że była to tratwa, która uległa wywróceniu - dodaje.

Strażacy wyłowili tratwę, w której pod wodą znajdował się mężczyzna. Służby podjęły się reanimacji 59-letniego mężczyzny. Życia tarnogórzanina nie udało się uratować.

Na miejscu lądował także śmigłowiec LPR. Przy zbiorniku Kozłowa Góra pracowali śledczy z Tarnowskich Gór oraz Radzionkowa. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Dodatkowo prokurator zlecił sekcję zwłok 59-letniego mężczyzny.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Pirat drogowy w Piekarach

1500 zł mandatu dla kierującego za przekroczenie prędkości

Dewastacja budynku przy ul. Kleeberga

Dewastacja budynku na ulicy Kleeberga - sprawca zatrzymany

Zwłoki mężczyzny na ul. Wyszyńskiego

W podcieniach domu przy ul. Wyszyńskiego znaleziono ciało

Wypadek Piekary

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu ulicy Pod Lipami

Podpalenie frendzla piekary

Kolejne podpalenia traw w Piekarach

Seniorka (zdjęcie ilustracyjne)

Oszukują seniorów na "wnuczka chorego na koronawirusa"

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej