1 BIBLIOTEKAPODCHMURKA

Wystartowała Biblioteka pod Chmurką!

W związku z obowiązującymi obostrzeniami biblioteki ponownie są zamknięte od 7 listopada. By ułatwić ten trudny czas czytelnikom Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich wpadła na pomysł, jak nadal umilać życie czytelnikom. Czym jest Biblioteka pod Chmurką?

Biblioteka pod Chmurką

Od 17 listopada istnieje możliwość wypożyczenia książek/audiobooków w formie bezkontaktowej. Jak to zrobić? Najpierw należy zadzwonić do Biblioteki Centralnej na nr tel: 32 767 59 75, podając przy tym numer karty bibliotecznej oraz listę konkretnych utworów, które chcemy wypożyczyć. W czasie rozmowy bibliotekarz poinformuje czytelnika o dostępności wybranych pozycji. Kolejnym krokiem jest umówienie się na konkretny dzień i godzinę, w którym nastąpi odebranie książek/audiobooków. Zamówienie będzie przygotowane w skrzynce znajdującej się przed biblioteką, natomiast wypożyczone pozycje zwraca się w Bibliotece Centralnej do wrzutni przy wejściu.

Ze względu na epidemię koronawirusa taki rodzaj wypożyczania książek/audiobooków jest bardzo bezpieczną formą. Minimalizuje do zera interakcje międzyludzkie, ponieważ wypożyczanie odbywa się bez kontaktu z bibliotekarzem i bez możliwości wejścia do biblioteki. Osoby, które chcą wypożyczyć utwory muszą posiadać aktywne konto. Biblioteka nie prowadzi również zapisów nowych czytelników. W celu wypożyczenia książek w ramach Biblioteki pod Chmurką można się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00.

fot. Facebook Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: