Wystartował Światowy Tydzień Przedsiębiorczości!

Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formie online. Przed nami 5 różnych warsztatów, gdzie każdy, bez względu na status zawodowy czy wiek, znajdzie coś dla siebie.

1 KOMP

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. 13. edycja międzynarodowego projektu ze względu na wyjątkowe warunki w jakich przyszło nam żyć zmieni nieco swoją formę – warsztaty odbędą się w wersji online. Przed nami tydzień pełen przedsiębiorczych nowinek.

Czego będą dotyczyć warsztaty?

Dzisiejsze spotkanie dotyczyło dofinansowań. Temat obejmował zagadnienia dotyczące: rodzajów dokumentów, jakie trzeba przygotować do podpisania umowy; co można zmienić w projekcie; jak prawidłowo dokonać zakupu środków trwałych oraz usług, jak złożyć wniosek o płatność; co podlega kontroli i jak wygląda cały proces. Jutro nastąpi prezentacja programu Śląskie 4.0 – szanse i korzyści dla sektora MŚP. Dowiemy się tam następujących rzeczy: na jakie wsparcie mogą liczyć MŚP, jak zaoszczędzić na kosztach energii oraz czy Twoja firma jest gotowa na zastosowanie nowoczesnych robotów. Kolejne warsztaty zajmą się tematyką: realizacji i zmianami w projektach, bezpieczeństwem cyfrowym, a także podpisywaniem umów o dofinansowanie, rozliczaniem i zachowaniem trwałości projektu.

Partner wydarzenia – Klaster Internetu Rzeczy Sinotaic

Tegorocznym partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Klaster Internetu Rzeczy Sinotaic. To organizacja, która przede wszystkim wykorzystuje potencjał podmiotów działających na Śląsku w obszarze Internetu Rzeczy poprzez np.:
• tworzenie wspólnie przez członków klastra globalnych produktów i rozwiązań w zakresie Internetu Rzeczy, które będą oferowane odbiorcom za granicą i w kraju,
• tworzenie rozwiązań w zakresie IoT we współpracy z instytutami badawczymi, uczelniami oraz odbiorcami docelowymi
• wykorzystanie potencjału przemysłu Internetu Rzeczy w procesie transformacji regionu od gospodarki opartej na węglu w stronę najnowocześniejszych technologii,
• integrację i rozwój, wspierania działalności firm działających w różnych obszarach IoT na Śląsku i stworzenie tu centrum tego strategicznie ważnego przemysłu.

Harmonogram warsztatów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

Subskrybuj piekary.info

google news icon