Wyprzedzał na linii ciągłej i o mało nie potrącił policjanta!

Motocyklista wyprzedzał samochody na podwójnej linii ciągłej i o mało nie potrącił policjanta! Zdążył zbiec, ale został namierzony dzięki numerom rejestracyjnym

Uciekinier

W poniedziałek po godz. 18 policjanci z piekarskiej drogówki zauważyli motocyklistę wyprzedzającego samochody na podwójnej linii ciągłej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak ten przejechał obok patrolu i o mało nie potrącił policjanta! Mimo wszczętego pościgu nie udało się złapać mężczyzny.

Namierzenie go nie stanowiło jednak problemu, ponieważ jeden z policjantów zapamiętał numery rejestracyjne. Okazało się, że motocykl był na sprzedaż i poruszał się nim jeden z klientów, który chciał go kupić.

Sprawcą wykroczenia okazał się mieszkaniec Bytomia. 24-latek przyznał, że to on kierował motocyklem w ramach „jazdy próbnej” i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie ma uprawnień do jazdy jednośladem.

Po analizie monitoringu miejskiego, mundurowi ustalili, że 24-latek podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Oprócz utraty prawa jazdy kat. „B”, mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Subskrybuj piekary.info

google news icon