Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 94. Policja apeluje o rozwagę

Piekarscy funkcjonariusze badają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło przedwczoraj na Drodze Krajowej numer 94. Mężczyzna kierujący motocyklem, uderzy w tył osobowego fiata. Poszkodowany kierowca jednośladu został zabrany do szpitala. Droga była zamknięta do chwili zakończenia czynności przez mundurowych.

Do zdarzenia doszło 7 lipca 2021 roku około godziny 10.00 na DK 94. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 27-letni kierowca motocykla uderzył w tył osobowego fiata. Kierujący samochodem 47-letni mieszkaniec Bytomia zawracał w niedozwolonym miejscu. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe, które zabrało 27-latka do szpitala w celu dalszych badań. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy motocyklu, jak i kierowcy samochodu. Droga w tym miejscu była zamknięta, aż do momentu zakończenia wszystkich czynności prowadzonych przez mundurowych. Wyznaczony został objazd przez ul. Kotuchy, Roździeńskiego i Bednorza. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz piekarscy funkcjonariusze.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przed wykonaniem każdego manewru na drodze warto spojrzeć w lusterka i nie raz upewnić się, że nikt nie jedzie. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu na drodze i powinniśmy mieć na uwadze również czyjeś zdrowie i życie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon