Wypadek przy ulicy Sucharskiego. 13-miesięczne dziecko zostało porażone prądem

Do wypadku doszło przy ulicy Sucharskiego w jednym z mieszkań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 13-miesięczne dziecko dotknęło niezabezpieczonych przewodów elektrycznych. Prowadzona była reanimacja chłopca.

AKTUALIZACJA 03.06.2022 r., 9:54

Według potwierdzonych informacji po ponad godzinnej reanimacji, chłopczyka nie udało się uratować. Śmigłowiec LPR, który lądował na MOSiRze odleciał do bazy pusty. Jak informuje Łukasz Czepkowski, dziecko dotknęło niezabezpieczonych przewodów elektrycznych.

- Potwierdzam zgon 13-miesięcznego chłopca. Przyczyna zgonu jest ustalana przez policję. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, wysłana została piekarska karetka oraz pracowali tam policjanci i strażacy - wyjaśnia Marcin Kulawik, oficer prasowy KM PSP w Piekarach.

Pod nadzorem prokuratury i policji będzie prowadzone wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok chłopca.

Porażenie prądem chłopca

Do zdarzenia doszło w piątek, 3. czerwca po godzinie 8. Służby zostały poinformowane o porażeniu prądem 13-miesięcznego chłopca.

- Najprawdopodobniej dziecko włożyło palce w niezabezpieczone urządzenie elektryczne. Prowadzona była reanimacja chłopca - wyjaśnia sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Na terenie piekarskiego MOSIR-u lądował śmigłowiec LPR. Na miejscu działają policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy. Gdy stan dziecka ulegnie poprawie zostanie przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Ziętka i Jana Pawła II

Seria wypadków drogowych w Piekarach Śląskich

Wypadek dwóch samochodów

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Inwalidów Wojennych i Wyzwolenia

Wypadek nankera

Pijany kierowca uderzył w latarnię przy ul. Nankiera

Wypadek Jana Długosza

Groźny wypadek na skrzyżowaniu Jana Długosza

Kolizja z drzewem piekary

Pijany kierowca urządził sobie wyścig i wjechał w drzewo

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Wypadekk

Śmiertelny wypadek na granicy Piekar i Bytomia....