Wyniki Wieloboju Sprawnościowego. Mali sportowcy dumni z medali

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił zwycięzców sportowego Wieloboju Sprawnościowego. Kto w tym roku stanął na podium?

Najlepsi juniorzy Piekar

Jak co roku lokalny MOSiR razem z Obywatelskim Klubem Radnych oraz Fundacją Powiatowe Dzieci zorganizował turniej sportowy dla małych mieszkańców Piekar Śląskich. Nawet pandemia nie pokrzyżowała planów pomysłodawców. Trzeba było jedynie trochę zmienić formę akcji. Tego lata uczestnicy zostali zaproszeni do wybrania sześciu spośród piętnastu dostępnych dyscyplin. Następnie należało nagrać lub sfotografować swoje sportowe wyczyny. Zawodnicy mogli zdecydować się na kategorie takie jak wykonanie rzutów do kosza, strzałów do bramki, biegów na 30 metrów, czy zaprojektowanie oraz przejście przez własny tor przeszkód.

Jury oceniało nie tylko tempo, ale także poprawność wykonywanych ćwiczeń. Do wzięcia udziału w konkurencjach zostały zaproszone wszystkie chętne dzieci do 12 roku życia. Wczoraj organizatorzy oficjalnie ogłosili zwycięzców tegorocznego turnieju. Na podium Wieloboju Sprawnościowego stanęli:

  • Natalka Cieśla
  • Ola Cieśla
  • Paulina Sporys
  • Weronika Brol
  • Dariusz Wymysło
  • Kacper Wypyszczyk
  • Łukasz Rabsztyn
  • Mikołaj Wymysło
  • Piotr Dawid

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani medalami oraz nagrodami. Prezenty ufundowali organizatorzy oraz ich partnerzy: Centrum Sportu i Rekreacji Pro-Sport, Ubezpieczenia ul. Bytomska 92, Hurtownia Papiernicza Alex-pol, a także firma IGON.

Ruch to zdrowie

- Cieszymy się, że po raz kolejny przez naszą sportową zabawę zaktywizowaliśmy ruchowo młode osoby. To ważne, by aktywnie, a nie tylko przed komputerem, spędzali czas - mówi Natalia Ciupińska-Szoska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta. - Zachęcamy do tego cały czas, również jesienią i zimą. Mam nadzieję, że za rok będziemy mogli się spotkać w szerokim gronie i zorganizować Wielobój Sprawnościowy ponownie na świeżym powietrzu na obiektach sportowych. Dziękujemy podmiotom, które wsparły organizację tegorocznej akcji – dopowiada.

Młodym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w przyszłości. Kolejny turniej czeka nas już w przyszłym roku. Tym czasem zakończyła się akcja "Pomagamy Durś", w której mogli wziąć udział nie tylko najmłodsi, ale także starsi mieszkańcy naszego miasta. Wyzwanie polegało na tym, by przemieścić się na trasie pięciu kilometrów: można było ten dystans przebiec, przemaszerować lub nawet przejść spacerem. Opłata wpisowa w wysokości 35 złotych została przeznczona na cele charytatywne.

- Fantastyczna inicjatywa Stowarzyszenia "Lecymy Durś". Czwarty raz, ale pierwszy wirtualnie - mówi prezydent miasta Sława Umińska-Duraj. - Wystarczy przebiec pięć kilometrów. Nie liczy się czas, najważniejsza jest pomoc dla warsztatów terapii zajęciowej - tłumaczy.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon