Wyjątkowe spotkania w Piekarskim Centrum Medycznym. Pacjentów odwiedził święty Mikołaj

W ostatnim przedświątecznym tygodniu dla seniorów przebywających w PCM przygotowano specjalną niespodziankę. Doświadczyli jej także podopieczni innych śląskich placówek.

Dzieło Świętego Mikołaja w akcji

Święta to wyjątkowy czas, kiedy nikt nie powinien pozostać sam. Nie wszyscy jednak będą mogli spędzić tegoroczną Wigilię przy rodzinnym stole. Pacjentów szpitala czeka inne Boże Narodzenie. By choć trochę umilić im te dni, wolontariusze wybierają się do nich z wizytą, życzeniami i drobnymi upominkami.

Tak działa na przykład Dzieło Świętego Mikołaja zorganizowane przy parafii pw. NSPJ w Nakle Śląskim. Łukasz Wylężek, jeden z członków grupy, wcielił się w tym roku w postać biskupa z Miry. W przebraniu świętego Mikołaja wizytował w miejscach, które nie kojarzą się bardzo radośnie. Pojawił się także w Piekarskim Centrum Medycznym. Razem z prezydent Sławą Umińską-Kajdan odwiedził pacjentów oddziału geriatrycznego. Nie zabrakło świątecznych życzeń i prezentów, a w szpitalną atmosferę udało się wlać dużo radości.

Łukasz Wylężek jako święty Mikołaj kursował do wielu placówek. Poza piekarskim centrum, można go było spotkać również w Dom Pomocy Społecznej w Pucku, Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez czy Śląskim Centrum Chorób Serca. Gratulujemy energii i życzymy, by siły nigdy nie zawiodły w drodze, by uszczęśliwiać kolejnych pacjentów.

Piekary slaskie wolontariat pomoc seniorom

Może Cię zainteresować:

Bohaterowie poszukiwani. MOPR w Piekarach Śląskich czeka na wolontariuszy

Autor: Urszula Gołkowska

14/12/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon