Wybory samorządowe 2024 w Piekarach Śląskich. Pani prezydent zostaje z nami na kolejną kadencję

Wyniki głosowania są już oficjalne. W naszym mieście zmiany nie będzie. Na stanowisku prezydenta pozostaje Sława Umińska-Kajdan. Poparła ją większość mieszkańców.

KWW Sławy Umińskiej-Kajdan
Piekary slaskie wybory prezydent

Wyniki wyborów na prezydenta Piekar Śląskich

Podczas niedzielnego głosowania, 7 kwietnia, lokalna społeczność podjęła decyzję. Prezydentem Piekar Śląskich przez następne pięć lat będzie Sława Umińska-Kajdan. Otrzymała 9 083 głosy. Daje to wyniki 52% i rozwiązuje kwestię wyborów w pierwszej turze.

Pozostali kandydaci podzielili się głosami mieszkańców bez dużych różnic. Jacek Telęga reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość wywalczył 4 406 głosów - 25,22%. Natomiast Jakub Różanka startujący z listy Twój Głos w Piekarach Śląskich dostał 3 978 głosów - 22,77%.

- Szanowni Państwo, bardzo dziękuje za udział w wyborach samorządowych i wspólne podjęcie decyzji o przyszłości naszego miasta. Serdecznie dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie i moją drużynę. Podjęliście decyzję o powierzeniu mi zarządzania miastem na kolejne pięć lat. Dołożę wszelkich starań, aby Piekary Śląskie nadal się rozwijały, poprzez sukcesywną realizację programu, który przecież napisaliśmy wspólnie - stwierdza Sława Umińska-Kajdan.

- Wybraliście spokój, stabilizację i kontynuację inwestycji ważnych dla Piekar Śląskich. Jestem dumna z mojej drużyny, bo jest to nasz wspólny sukces. Prowadziliśmy merytoryczną i spokojną kampanię wyborczą – bez hejtu, kłamstw i nienawiści. Cieszę się, że taka forma prowadzenia polityki odpowiada większości mieszkańców naszego miasta. Raz jeszcze dziękuję i proszę – nadal razem zmieniajmy Piekary Śląskie!
- dodaje.

Kto został wybrany do Rady Miasta na najbliższe lata? Zobaczcie listę w poniższym artykule.

Wybory samorzadowe chorzow

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie mają nową Radę Miasta! Kto zasiądzie w niej w kadencji 2024?

Autor: Urszula Gołkowska

08/04/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon