Wybierz imię dla piekarskiego kangurka

Wszyscy uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie „Imię dla kangurka”. Celem akcji jest nadanie żeńskiego imienia kangurowi ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, którego opiekunem jest Miasto Piekary Śląskie. Każde dziecko może wysłać jedną propozycję imienia. Miasto, na zgłoszenia czeka od 18 lutego do 5 marca.

M m kangur 768x521

Na początku 2021 roku Piekary Śląskie objęły rolę opiekuna rudego kangurka, który na co dzień przebywa w chorzowskim zoo. Mierzy on około 160 cm i waży blisko 90 kg. Kangury na wolności żyją głównie w Australii, Tasmanii, Nowej Gwinei, Nowej Zelandii i okolicznych wyspach. Zamieszkują głównie trawiaste równiny, zarośla i rzadkie lasy. Większość z nich woli przebywać na otwartych przestrzeniach. To roślinożercy – jedzą głównie liście, pędy traw, a w niewoli żywią się również owocami. Większość kangurów prowadzi nocny tryb życia, jednak część z nich wykazuje wzmożoną aktywność podczas dnia.

Wybierz imię dla kangurka – etapy konkursu:

I etap – zgłaszanie propozycji imienia: od dnia 18.02.2021 r. do 05.03.2021 r.
II etap – wybór najciekawszych propozycji przez Komisję Konkursową.
III etap – głosowanie na najciekawsze propozycje na oficjalnym profilu miasta facebook.com/piekary.sl od 09.03.2021 r. do 14.03.2021 r.

Propozycje imion należy przesyłać na adres: Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie lub drogą elektroniczną na adres promocja@piekary.pl wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego oraz z dopiskiem: „Imię dla kangurka”. Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie jest wycieczka wraz z oprowadzeniem po Śląskim Ogrodzie Zoologicznym dla klasy, do której uczęszcza laureat. Dla osób, które zajmą II lub III miejsce przewidziane są zestawy gadżetów promocyjnych Urzędu Miasta.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon