Wybieg dla psów w Piekarach Śląskich. Gdzie jeszcze można spuścić czworonoga?

Po zaostrzeniu zasad wyprowadzania psów na spacery w przestrzeni publicznej, nie brakowało zwolenników jak i przeciwników nowości. Ludzie stali się również bardziej wyczuleni na widok czworonoga, który bez smyczy towarzyszy swojemu właścicielowi podczas wędrówki. Czy w Piekarach Śląskich są jeszcze miejsca, gdzie bez obaw można dać zwierzęciu się wyszaleć?

Wybieg dla psów

Takich miejsc nie brakuje. Zapewne wielu właścicieli doskonale o tym wie. Oficjalnie, na Szarleju znajduje się jeden jedyny psiPARK na terenie miasta. To ogrodzony teren, na którym dozwolone jest spuszczanie psów ze smyczy. Znajdują się tam także ławki i drobne zaplecze do treningów z pupilem.

A pozostałe dzielnice?

W przestrzeni publicznej, niektóre zwierzęta mogą wzbudzać niepokój, a także stanowić zagrożenie. Nawet nad wychowanym psem, w mgnieniu oka można stracić kontrolę. Bez niej - łatwo o nieprzyjemną sytuację. Pomijając kwestie bezpieczeństwa, nie warto narażać się na negatywne komentarze osób, którym zwierzęta przeszkadzają. Bez kagańca i bez smyczy z powodzeniem można spacerować na terenach zielonych w naszym mieście. Od lasu w Kozłowej Górze, przez brzegi Brynicy, po pola na Dąbrówce Wielkiej. Do dyspozycji także ogródki działkowe, czy hołdy.

Spotkania sąsiedzkie

Jakiś czas temu, w okolicach Studzienki gromadziła się grupa mieszkańców osiedla, razem ze swoimi psami. Takich spotkań, w poszczególnych dzielnicach zapewne jest więcej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon