4 miliony złotych dla Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Sprawdź, co będzie zrobione za te pieniądze

Zastrzyk gotówki dla piekarskiego Szpitala Chirurgii Urazowej. W Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach przekazano dziś, w czwartek 10 czerwca 2021 r., umowy na dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród szpitali, które otrzymają wsparcie jest także Urazówka w Piekarach Śląskich.

Przekazanie umów na dofinansowania
- To są dobre pieniądze na inwestycje, a tego w naszych szpitalach zawsze brakuje, staramy się ten budżet maksymalnie budować, ale te dodatkowe 19 mln w różnych obszarach dla wielu szpitali to jest naprawdę duże wsparcie. - mówił podczas konferencji prasowej Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego

Prof. dr hab. n. med. Bogdan Koczy otrzymał dziś, 10 czerwca 2021, umowę na dofinansowanie w ramach dwuletniego zadania. Oznacza to, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie przewidziane jest nie później niż za 2 lata. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w szpitalu planowane są:

  • Modernizacja budynku znajdującego się w kompleksie budynków szpitalnych Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, w celu dostosowania infrastruktury do działalności medycznej w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, realizowanej w formule chirurgii jednego dnia,
  • Prace modernizacyjne i konserwatorskie (w tym zabezpieczenia przeciwpożarowe) obejmujące część elewacji oraz dach zabytkowego budynku Ośrodka Rehabilitacji w Kochcicach Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich.

Koszt pierwszej inwestycji to 4 400 000 zł. Środki z RFIL to 2 810 000 zł. Środki Województwa Śląskiego to 1 118 000 zł. Środki placówki to 400 000 zł.

Koszt drugiej inwestycji to 1 020 864 zł. Środki z RFIL to 800 000 zł. Środki Województwa Śląskiego to 200 000 zł. Środki placówki to 20 864 zł.

Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej od wielu lat leczy pacjentów nie tylko z miasta, ale również całego regionu. Nowy oddział tzw. chirurgii jednego dnia oraz modernizacja zabytkowego budynku w Kochcicach, gdzie każdego dnia przeprowadzane są liczne zabiegi rehabilitacyjne, z całą pewnością jeszcze bardziej zwiększy komfort leczenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon