Wsiadł do samochodu mimo zakazu prowadzenia. Złapał go policjant po służbie

Pewien 27-latek, który zlekceważył sądowy zakaz, raczej nie przypuszczał, że jego podróż skończy się w taki sposób. Może uniknąłby konsekwencji za złamanie prawa, gdyby nie funkcjonariusz z piekarskiej komendy.

Policja piekary

Policjantem jest się całą dobę, nie tylko podczas służby. Potwierdza to funkcjonariusz z piekarskiego wydziału ruchu drogowego. Zainterweniował w czasie wolnym i umożliwił ujęcie sprawcy przestępstwa. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią środę, 28 września. Jeden z piekarskich mundurowych zobaczył pewnego mężczyznę, na którym ciążył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 27-latek właśnie siedział za kierownicą.

Piekarski policjant postanowił interweniować. Jechał za podejrzewanym pojazdem i skontaktował się ze współpracownikami na służbie. Po niedługim czasie 27-latek został zatrzymany do kontroli, która potwierdziła, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę. Za swój czyn może ponieść surowe konsekwencje. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon