Właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach? Piekarzanie skarżą się na niespodzianki przy placach zabaw

Co wiosnę na tapet powraca temat sprzątania po pupilach przez ich właścicieli. Mieszkańcy osiedla Wieczorka skarżą się na pozostawiane "niespodzianki" przy placach zabaw, gdzie często przebywają małe dzieci.

123rf.com
Sprzątanie po psie to obowiązek

Psie odchody pojawiają się na piekarskich osiedlach

Kolejny rok z rzędu na tapet w Piekarach Śląskich powraca temat niesprzątania przez właścicieli psów po swoich pupilach. Na niemiłe "niespodzianki" można natknąć się przy placach zabaw zlokalizowanych na osiedlu Wieczorka. Temat został poruszony na jednej z piekarskich grup.

- Do właścicieli psów z osiedla na Bursztynowej, Szmaragdowej i na Śląskiej: Jak wychodzicie ze swoimi pieskami na spacer na znajdujący się tam plac zabaw to wypadałoby posprzątać po swoim psiaku, to w żaden sposób nie użyźnia znajdującej się tam gleby. Nie jest fajnie chodzić z dzieckiem pomiędzy kupami - podkreśla piekarzanka. - Są woreczki, są pojemniki na śmieci a jeśli nie potraficie tego posprzątać to wypuszczajcie swoje psiaki tylko na balkon - dodaje.

Podobny wpis pojawił się na piekarskiej grupie w czerwcu 2022 roku, w którym inna mieszkanka Piekar skarżyła się na liczne niespodzianki, które dodatkowo w okresie letnim pod wpływem wysokiej temperatury wydzielają nieprzyjemny zapach. Piekarzanka zwróciła uwagę wówczas na problem małej liczby koszów na psie odchody.

Zwróciliśmy się do piekarskiego magistratu o ustalenie konkretnej liczbę koszy przeznaczonych na tego typu odpady. Na terenie miasta postawiono 24 kosze, które są przeznaczone na psie odchody.

- W mieście są 24 kosze dedykowane na psie odchody, ale można je wrzucać do każdego innego kosza po zebraniu i zawinięciu w woreczek, w taki sposób aby z niego nie wypadły - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Mandat za niesprzątanie po psie - do 500 złotych

Przypomnijmy, że niesprzątanie odchodów po psie zaliczanie jest jako wykroczenie. Jak wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Piekarach, właścicielom psów, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku, grozi mandat karny w wysokości od 20 do aż 500 złotych.

Należy zaznaczyć, że kwota uzależniona jest od wielu czynników, m.in. gabarytów psa, okolicy incydentu, a także podejścia samego właściciela do sprawy.

Problem z psimi odchodami

Może Cię zainteresować:

Problemy z utrzymaniem czystości na piekarskich osiedlach. "Gdzie nie pójdę tam brązowa niespodzianka"

Autor: Martyna Urban

27/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon