Władze Śląska z wizytą w Nadrenii Północnej-Westfalii. Nawiążemy współpracę z Niemcami

Przedstawiciele władz Śląska w Nadrenii Północnej-Westfalii

To nowy rozdział we współpracy polsko-niemieckiej! Przedstawiciele władz woj. śląskiego wizytują w Nadrenii Północnej-Westfalii. – To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku – mówi Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Europejskie Forum Przyszłości. Trzy dni emocjonujących debat.

Europejskie Forum Przyszłości. Sprawdź kiedy się odbędzie

Szczepionki są niezbędne w skutecznej walce z pandemią

Dyskryminacja niezaszczepionych? Absurdalna petycja

Ulica Radzionkowska, Piekary Śląskie

Prawie 30 milionów złotych dostaną Piekary Śląskie

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

Europejskie Forum Przyszłości w październiku

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Konferencja Silesia 2030

Konferencja SILESIA 2030 o wyzwaniach woj. śląskiego

Poseł Jerzy Polaczek

Poseł Jerzy Polaczek kolejny raz w szpitalu