Wizyta policji w siedzibie Radia Piekary

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Radia Piekary przy ul. Bytomskiej 73 zjawili się funkcjonariusze. Ta informacja szybko dotarła do innych redakcji niosąc ze sobą wiele plotek. Co dokładnie wydarzyło się budynku piekarskiego radia?

Radio jpg

3 marca w porannych godzinach siedzibę Radia Piekary nawiedziła policja. Wizyta nie miała jednak związku z działalnością lokalnej rozgłośni. Przedstawiciel rozgłośni wspomina, że pojawienie się funkcjonariuszy z Radiu miało związek z pilną potrzebą złożenia wyjaśnień przez jednego ze współpracowników. Policjanci na miejscu zatrzymali 36-latka z Katowic, który był poszukiwany na podstawie wydanego przez sąd nakazu zatrzymania, celem odbycia kary więzienia w związku z niedostosowaniem się do zakazów sądowych. Jak mówił oficer prasowy KMP w Piekarach Śląskich, Łukasz Czepkowski, zatrzymany mężczyzna przesiedzi w więzieniu 3 miesiące.

Stanowisko Radia Piekary

„W związku z pojawiającymi się anonimowymi, podawanymi w tonie sensacji informacjami dotyczącymi wizyty funkcjonariuszy policji w siedzibie Radia Piekary informujemy, że nie miała ona żadnego związku z funkcjonowaniem stacji radiowej, ani z pracą żadnego z pracowników i współpracowników Radia Piekary.
Zostaliśmy poinformowani, że istnieje pilna potrzeba złożenia wyjaśnień przez jednego z współpracowników. O szczegółowe informacje w tej sprawie należałoby się zwrócić do uprawnionych organów. Sprawa nie dotyczy Radia Piekary, stacja nie jest uczestnikiem żadnego postępowania”

Pod oświadczeniem złożył podpis redaktor naczelny Radia Piekary – Rafał Kurowski.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

Nieletni zlodziej z Bytomia

16-letni złodziej z Bytomia okradł sklep w...

Policja1

Reakcja piekarskiego policjanta po służbie -...

Policja

Poszukiwany listami gończymi po latach wpadł w...

M 149230666 249052123507940 4981962426498107908 n

Piekary Śląskie: poszukiwany Adrian Ostapowicz

1wyłudzneiepixa

Metoda na policjanta nadal aktualna –...