"Wirusoochrona" - akcja profilaktyczna, która ma zwiększyć świadomość dzieci

Mówi się, że szkoła to drogi dom. Niestety, podstawy higieny, większość dzieci powinna nauczyć się w domu rodzinnym. Z myślą o najmłodszych, w piekarskich placówkach oświaty wystartowała akcja profilaktyczna, która ma zwiększyć świadomość najmłodszych. To ważna kwestia dotycząca zdrowia.

Mycie rąk jest ważne!

Niestety, często dzieci dobrych wzorców nie mają. Chociażby w toaletach w centrach handlowych można zauważyć przykrą praktykę omijania obowiązku (choć w zasadzie to kwestia wyboru) mycia rąk po skorzystaniu z WC...

Wiele osób zapomina, że to właśnie dłonie są najbardziej powszechnym nośnikiem bakterii i innych zarazków!

Piekarskie placówki edukacyjne biorą udział w programie profilaktycznym pod nazwą “Wirusoochrona”, w ramach którego dzieci uczą się właściwego dbania o higienę dłoni, co przyczynia się do ochrony przed rozprzestrzenianiem się zarazków.

Szkoły w programie "Wirusoochrona"

Pod tą nazwą kryje się cykl zajęć, na których dzieci mają nauczyć się, choć lepiej byłoby określić proces mianem przypomnienia... właściwych zasad dotyczących dbania o higienę dłoni. Dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych (1-3) przygotowano specjalne lekcje w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej.

Wzmocnienie działań przeciwepidemicznych

Głównym celem akcji jest wzmocnienie dobrych wzorców, które mogą pomóc w walce z trwającą pandemią. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o COVID-19. Przestrzegając podstaw higieny można uchronić się od wielu chorób czy kłopotów. Dzięki akcji edukacyjnej, uwaga dzieci zostanie skierowana w dobrą, czystą stronę. Nie zabraknie także nowej wiedzy dotyczącej chociażby zapobiegania chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową. Oczywiście szczególnej uwadze zostanie poświęcony temat koronawirusa i grypy. Zajęcia będą prowadzili nauczyciele klas 1-3.

Subskrybuj piekary.info

google news icon