Wirtualny bieg dla Piotra Glenca – piekarski komendant jednym z uczestników akcji

Piekarscy funkcjonariusze już nie raz udowodnili, że w każdej sytuacji można na nich liczyć. W weekend Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek wziął udział w charytatywnym biegu na rzecz asp. szt. Piotra Glenca, który 17 maja 2020 roku doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Piotr Glenc był dzielnicowym Komisariatu Policji w Ustroniu, a blisko 15 lat służył w policji. Swoją prace traktował jako powołanie. Nie tylko pilnował porządku w mieście, ale pomagał również ludziom, którzy borykali się z różnymi życiowymi problemami. Jego całe życie wywróciło się do góry nogami 17 maja. Funkcjonariusz podczas górskiej wędrówki, w okolicy Przełęczy Zawrat spadł w 200-metrową przepaść. Gdyby nie szybka pomoc TOPR-u, mężczyzna by nie przeżył.

Z ciężkim urazem kręgosłupa policjant trafił do szpitala w Nowym Targu, gdzie przeszedł operację. Niestety na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna boryka się z niedowładem nóg. By wrócić do pełni zdrowia, Piotr Glenc potrzebuje ciągłej rehabilitacji, a ta z NFZ już się się skończyła. Koszty rocznej specjalistycznej rehabilitacji i zakup sprzętu to 150 000,00 zł.

Policjanci z Cieszyna, Gliwic i żołnierze i przyjaciele asp. szt. Piotra Glenca postanowili mu pomóc organizując wirtualny charytatywny bieg. Akcja polega na pokonaniu 4800 metrów dowolną techniką (marsz, bieg, nordic walking) w ciągu jednego treningu do 30 grudnia. By dołączyć do akcji należy wpłacić minimum 30 zł na konto Fundacji Moc Pomocy.

Nie od dziś wiadomo, że policjanci z Piekar Śląskich są skorzy do pomocy. Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek razem z oficerem prasowym mł. asp. Dariuszem Dobrzańskim w weekend pokonali dystans 4,8 km w czasie 36 min i 44 sek. Swoim czynem chcą zachęcić pozostałych funkcjonariuszy do wzięcia udziału w charytatywnej akcji. Wykonując trening nie tylko pomożemy poszkodowanemu policjantowi, ale równocześnie zadbamy o swoje zdrowie.

Jak dołączyć do akcji?

Wystarczy wpłacić minimum 30 zł na konto Fundacji Moc Pomocy PKO Bank Polski S.A. 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem: Piotr Glenc, a następnie przesłać na maila wirtualnybiegdlapiotrka@gmail.com swoje imię i nazwisko oraz potwierdzenie wpłaty. Po zarejestrowaniu zawodnik otrzyma na adres e-mail, imienny numer startowy, który należy wydrukować. Po zakończonym biegu należy przesłać zdjęcie lub print screena, które potwierdzi odbycie aktywności. Wraz z numerem startowym przesyłamy to na maila wirtualnybiegdlapiotrka@gmail.com.

Relacje z bieżących poczynań osób, które biorą udział w wirtualnym biegu dla Piotra znajdziemy TUTAJ.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon