Wiosenny wypoczynek nad Bałtykiem? Dlaczego nie!

Wielu Polaków pragnie odwiedzić Morze Bałtyckie, ale ilość turystów w sezonie letnim najzwyczajniej w świecie ich przeraża. Zatem dlaczego nie wybrać się nad polskie morze wiosną? To właśnie podczas tej pory roku, nadmorskie miejscowości tak jak i natura, budzą się do życia. Cisza i spokój wypełniają ulice kurortów, a także piaszczyste plaże. Mniej oblegane prezentują piękno nadmorskiej natury, której wtóruje niezapomniany szum fal. Tu nasuwa się pytanie, którą miejscowość wybrać na wiosenny wypoczynek? Opcji jest kilka. Poznajcie je.

Wiosenne oblicze Bałtyku

Wydawać by się mogło, że Bałtyk żyje tylko podczas wakacji. Cóż, nie można być w większym błędzie, ponieważ nadmorskie miasta oferują wiele atrakcji jak:

 • Wydarzenia kulturalne,
 • Spotkania ze sztuką,
 • Lokalne imprezy,
 • Eventy,

i to przez okrągły rok. Wiosna to dobry moment na wypoczynek nad Bałtykiem i to nie tylko ze względu na obcowanie z kulturą i sztuką. To właśnie wiosną turyści zaznają ciszy i błogiego spokoju. Mniejsza frekwencja turystów jest tego dowodem. Plaże nie są przepełnione, wręcz skłaniają do aktywności na łonie przyrody. Oczywiście wiosną flora i fauna budzą się do życia, prezentując zupełnie nowe nadmorskie pejzaże, których nie można uchwycić latem.

Co jeszcze przemawia na korzyść wypoczynku w tym okresie? Nadmorska porcja zdrowia - jod! To właśnie podczas tej pory roku jest go najwięcej w nadmorskim powietrzu. Wietrzna pogoda tylko potęguję jego ilość. Tym samym, decydując się na spacer po piaszczystych plażach turyści podziwiają piękne widoki, a także inhalują się jodem. Brzmi pięknie, ale w której nadmorskiej miejscowości najlepiej się zatrzymać? Decyzja nie będzie łatwa.

Ścieżka rowerowa


Władysławowo – jakie atrakcje skrywa?

Władysławowo to nadmorska miejscowość, dobrze znana między innymi z:

 • Piaszczystych plaż,
 • Alei Gwiazd Sportu,
 • Portu Rybackiego,
 • Szlaku Historii Militarnej Północnych Kaszub,
 • Ścieżek rowerowych (prowadzących aż na sam Hel!).

Władysławowo to również raj dla windsurferów czy kitesurferów, którzy mogą oddać się ulubionej aktywności nad Małym Morzem (tj. Zatoka Pucka) jak i Bałtykiem. Nie da się ukryć, że w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, a wiosną za swój wypoczynek zapłaci znacznie mniej. Dlaczego? Ceny wielu usług (np. noclegi, gastronomia) są niższe niż w sezonie letnim. Tym samym urlop we Władysławowie czy innym nadmorskim mieście, będzie wiązał się z mniejszym wydatkiem.

Ustka
fot. Agnieszka Szołtysik

Spacer po promenadzie? Tylko w Ustce

Ustka to kolejne nadmorskie miasto, które po prostu trzeba odwiedzić. Piękno natury jest w tym miejscu na wyciągnięcie ręki, a liczne zabytki i atrakcje skutecznie zapełnią czas tym małym i dużym. Zwłaszcza lokalne poszukiwanie skarbów czy gry turystyczne, które rozbudzają wewnętrzny instynkt małego odkrywcy. Będąc w Ustce obowiązkowo trzeba odwiedzić:

 • Ponad stuletnią latarnię morską,
 • Bunkry Blüchera,
 • Muzeum Chleba,
 • Starą Osadę Rybacką,
 • Tężnię,
 • Targ Rybny,

i wiele więcej. Podobno dorsz nad morzem smakuje wybornie. Okazuje się, że wiosna to idealny moment dla miłośników rybnej gastronomii. W okresie letnim wiele bałtyckim ryb (zwłaszcza dorsz bałtycki) znajduje się pod ochroną. Co za tym idzie, ich kupno prosto z kutra jest niemożliwe. Wiosna to idealny moment, aby rozkoszować się w nadmorskich potrawach i swojskich przetworach, w których króluje oczywiście ryba.

Krynica Morska

Krynica Morska – miasto dla aktywnych?

Zdecydowanie tak! Krynica Morska oferuje szereg rozrywek dla miłośników sportu, zwłaszcza dwóch kółek. Dobrym przykładem jest odcinek Krynica-Piaski, gdzie na ponad 12 km szutrowej, leśnej ścieżce można oddać się ulubionej rozrywce, której wtóruje piękno otaczającej przyrody. Spokojnie, w tym nadmorskim kurorcie odnajdzie się każdy, nawet ornitolog. Góra Pirata to idealny punkt obserwacyjny różnych gatunków ptaków. 25 kilometrów piaszczystych plaż skłania do aktywności na świeżym powietrzu i nie chodzi tu tylko o bieganie, ale również Nordic Walking czy jogę.

Naprawdę wiele przemawia na korzyść wiosennego wypoczynku nad Bałtykiem. Tylko gdzie się zatrzymać? Cóż, szeroką ofertę noclegową, realizującą Bon Turystyczny można znaleźć TUTAJ. Nie pozostaje nic innego jak wybrać datę w kalendarzu, spakować walizkę i wybrać się nad Bałtyk.

Poznaj wiosenne oblicze Bałtyku i przeżyj niesamowitą przygodę!
Czas Na Bałtyk!
WWW | INSTARGRAM

Subskrybuj piekary.info

google news icon