Wiktor Leszczyński z Piekar podwójnym mistrzem Polski. Dobra passa kajakarza MKS Czechowice-Dziedzice

Wiktor Leszczyński - wychowanek UKS Świerklaniec wywalczył cztery medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie kajakowym. Zawody odbyły się początku lipca na torze Brdyujście w Bydgoszczy.

W dniach 2-3 lipca w Bydgoszczy odbyły się 85. Mistrzostwa Seniorów w Bydgoszczy. Kajakarze stanęli do rywalizacji w 8 konkurencjach, z czego w 4 startował piekarzanin.

- Wszystkie wyścigi nie należały do najprostszych, o wyniku decydowało ostanie 50 metrów. W mojej konkurencji k1 500 m brało udział 35 osób - wyjaśnia Wiktor Leszczyński, podwójny mistrz Polski.

Młody, ale z wybitnymi wynikami

W Bydgoszczy, na swoim dystansie K1 na 500 m, wywalczył złoty medal i mistrzowski tytuł. Kolejny krążek, również złoty zdobył w K2 na 500 m z Wojciechem Pilarzem - kolegą z klubu. Oprócz tego w trakcie mistrzostw wywalczył też dwa srebrne medale. Razem z Dominikiem Starowiczem zajęli drugie miejsce w K2 na 200 m, tę samą lokatę piekarzanin zajął podczas wyścigu K4 na 500 m z Wojtkiem Pilarzem, Dominikiem Starowiczem i Pawłem Kaczmarkiem.

Pod koniec czerwca br. Leszczyński wziął udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakarskim - zawody odbyły się w Belgradzie. Razem z kolegami z klubu: Wojciechem Pilarzem, Piotrem Morawskim i Filipem Weckwertem został mistrzem Europy w K4 na dystansie 500 m w kategorii U23. Na tym dystansie w kategorii indywidualnej piekarzanin zajął drugą lokatę.

- Przygotowania do mistrzostw trwały już od grudnia, dlatego bardzo cieszę się z moich wyników w tym sezonie. Są one moim rekordowymi wynikami w całej karierze - podkreśla.

Kim jest Wiktor Leszczyński?

Wiktor Leszczyński jest wychowankiem UKS Świerklaniec, gdzie pod okiem trenera Alojzego Gackiego zdobywał pierwsze kajakarskie doświadczenie. Aktualnie reprezentuje barwy MKS Czechowice-Dziedzice.

Wiktor Leszczyński ma 20 lat i studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Oprócz tego jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Kajakowego. Piekarzanin na co dzień sukcesywnie łączy intensywne treningi kajakarskie z nauką.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wiktor Leszczyński na Akademickich Mistrzostwach Świata w sprincie kajakowym

Piekarzanin Wiktor Leszczyński mistrzem świata!

Wiktor Leszczyński

Wiktor Leszczyński czterokrotnym medalistą Mistrzostw Polski

Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku 2022

Piekarzanie na Międzynarodowej Olimpiadzie Seniorów

Aleksandra Zydyk

Trwa zbiórka środków dla piekarskiej policjantki

Senegal w Piekarach2

Podsumowanie akcji Senegal Welcome to Piekary

Zygmunt Chojna Mistrzem Świata

Mieszkaniec naszego miasta Mistrzem Świata Spartan!

Bieganie

Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking