Wiktor Leszczyński czterokrotnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski. "Na przygotowanie nie miałem zbyt wiele czasu"

Wiktor Leszczyński po raz zdobywa złoty krążek w sprincie kajakowym. Tym razem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobył cztery złote medale. W ubiegłym tygodniu podczas Mistrzostw Świata również udało mi się zdobyć złoty krążek. Jednak jak zapowiada sportowiec, to jeszcze nie koniec jego startów.

Wiktor Leszczyński po raz kolejny w tym sezonie pokazuje klasę. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które odbyły się między 9 a 11 września w Poznaniu, piekarzanin zdobył cztery złote medale w: K1 na 500 m, w K2 na 500 m (z Wojciechem Pilarzem), na 1000 m (z Igorem Drewniakiem) oraz w K4 na 500 m (z Wojciechem Pilarzem, Janem Paszkiem i Dawidem Byrdkiem).

- Nie miałem wiele czasu na przygotowanie się do mistrzostw Polski ponieważ tydzień wcześniej startowałem w mistrzostwach świata. Byłem w szoku ze udało mi się zrobić tak dobry wynik bo nie czułem się na siłach i nie miałem czasu zgrać się z kolegami z osad - tłumaczy Wiktor Leszczyński.

"Całe życie w biegu"

Jak mówi sportowiec, nie ma zbytnio czasu na odpoczynek. W ubiegły weekend (2-4 września) piekarzanin zdobył wraz z kolegą z klubu zdobył pierwsze miejsce w konkurencji k4 na 500m. Oprócz tego, w konkurencji k1 na 500m zajął indywidualnie 7 miejsce. Przed nim jeszcze kolejne starty w Akademickich Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy, które trwać będą od 16 do 18 września. Po nich sportowiec uda się na zasłużony 2-tygodniowy wypoczynek.

- Jest to mój rekordowy sezon pod względem wyników jakie osiągnąłem - dodaje Wiktor Leszczyński.

Młody z wybitnymi wynikami

Wiktor Leszczyński jest wychowankiem UKS Świerklaniec, gdzie pod okiem trenera Alojzego Gackiego zdobywał pierwsze kajakarskie doświadczenie. Aktualnie reprezentuje barwy MKS Czechowice-Dziedzice.

Wiktor Leszczyński ma 20 lat i studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Oprócz tego jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Kajakowego. Piekarzanin na co dzień sukcesywnie łączy intensywne treningi kajakarskie z nauką.

Pod koniec czerwca br. Leszczyński wziął udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakarskim - zawody odbyły się w Belgradzie. Razem z kolegami z klubu: Wojciechem Pilarzem, Piotrem Morawskim i Filipem Weckwertem został mistrzem Europy w K4 na dystansie 500 m w kategorii U23. Na tym dystansie w kategorii indywidualnej piekarzanin zajął drugą lokatę.