Wigilia Charytatywna dla ubogich i biednych mieszkańców. Organizuje ją radny Tadeusz Wieczorek

W Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego odbędzie się XII Wigilia Charytatywna dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich. Inicjatywy po raz kolejny podjął się radny Tadeusz Wieczorek. Wigilia w tradycyjnej formie zostanie zorganizowana po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią.

Wigilia dla samotnych

W środę, 21 grudnia o godzinie 13:00 rozpocznie się kolejna edycja Wigilii Charytatywnej dla samotnych i ubogich. Przy ulicy Kusocińskiego 4 rozdane zostaną ciepłe posiłki, oprócz tego osoby, które wezmą udział będą miały okazję integracji z pozostałymi uczestnikami.

- Wigilia dla samotnych i ubogich mieszkańców będzie okazją do integracji i aktywizacji starszych osób, a także wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa i wiary w drugiego człowieka oraz zapewnienia godnego przeżycia okresu Świąt Bożego Narodzenia – mówi radny Tadeusz Wieczorek, pomysłodawca i inicjator przedsięwzięcia.

W organizacji tego charytatywnego wydarzenia wzięli udział również ks. proboszcz Leon Kraiński oraz Klaudiusz Danecki – właściciel restauracji „Orzeł”.

Zmiana formuły w trakcie pandemii

Przypomnijmy, że w latach 2020-21 Wigilia Charytatywna organizowana była w odmienionej formule. Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne potrzebujący i darczyńcy spotykali się w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie prezydent Sława Umińska-Duraj, przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz organizatorzy składali zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. Paczki żywnościowe rozdawane były uczestnikom wigilii, ale także dostarczano je osobom starszym, które nie mogły osobiście brać udziału w uroczystym spotkaniu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon