Wieszak "Piekarskiej Wymiany Ciepła" już naprawiony. Akcja trwa nadal

Niedawno w piekarskim dworcu autobusowym rozpoczęła się charytatywna wymiana odzieży. Niestety nie minęło wiele czasu, a zniknęła część wieszaka. Organizatorom udało się już opanować sytuację.

Piekarska Wymiana Ciepła trwa

Akcję zainicjował radny miejski Daniel Pliszka. W budynku dworca autobusowego na Osiedlu Wieczorka pojawił się specjalny wieszak. Osoby, które posiadają niepotrzebne kurtki czy płaszcze, mogą je tam zostawić. Przydają się tym, którym w te zimne miesiące brakuje ciepłej odzieży. W punkcie zostawiać można kurtki, polary, swetry, szaliki, czapki i buty.

Niestety nie wszyscy uszanowali akcję. Dwa dni po jej rozpoczęciu z wieszaka zniknęło nie ubranie, ale łącznik, który przytrzymywał metalowe elementy konstrukcji. Prowizorycznie zastąpiono go opaskami zaciskowymi.

Nie minęło wiele czasu, a Straż Miejska znalazła sprawcę kradzieży. Wieszak natomiast został naprawiony. Pomógł jeden z mieszkańców.

- Dzięki uprzejmości Radosława Palacza, który załatwił brakującą część, wieszak dalej może służyć mieszkańcom. Dziękuję! Pamiętajcie: potrzebujesz? Weź za darmo! Chcesz pomóc? Zostaw coś - zachęca organizator akcji.

Subskrybuj piekary.info

google news icon