Wielki Wielobój Wirtualny. Finał już niedługo

Co roku w naszym mieście mali fani sportu biorą udział w specjalnym turnieju. Również w tym roku przedszkolaki i uczniowie mogą zmierzyć się ze sobą w kilkunastu konkurencjach.

Wielobój online

W tym sezonie nawet pandemia nie zatrzymała organizatorów. Swoje działania przenieśli w wirtualną rzeczywistość. Dzięki staraniom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzieci mogą w bezpieczny sposób wykazać się swoją sprawnością, siłą i szybkością. Zawody są tradycyjnie wspierane przez Obywatelski Klub Radnych.

Czy da się przeprowadzić turniej w wersji zdalnej? Jak widać, można i to bardzo sprawnie. Każdy zawodnik wybiera sobie sześć spośród piętnastu dostępnych dyscyplin. Znajdziemy wśród nich: przysiady, skoki na skakance, biegi na 30 metrów, pchnięcie piłką, strzały do bramki, slalom, rzuty do kosza, żonglerkę, czy - chyba najbardziej kreatywne zadanie - ułożenie oraz przejście przez własny tor przeszkód. Podczas wykonywania tych czynności, starsi trenerzy - rodzice lub rodzeństwo - nagrywają i fotografują młodych sportowców. Następnie materiały te należy przesłać na adres: sportpiekary@mosir.piekary.pl. Dla bardziej medialnych drużyn dostępna jest także opcja opublikowania nagrań i zdjęć na Facebooku i oznaczenie ich tagiem: #WielobójSprawnościowy2020.

Jak to robią radni?

Na wykonanie wybranych dyscyplin i przesłanie fotograficznej dokumentacji drużyny mają coraz mniej czasu. Ostateczna data to 12 września, czyli przyszła sobota. Na zwycięzców czekają dyplomy oraz małe upominki. Warto mieć na uwadze, że liczy się nie tylko szybkość, ale także dokładność. W wieloboju mogą brać udział wszyscy chętni do 12 roku życia.

- Pamiętajcie, zadanie wykonujecie pod opieka rodziców. Życzymy wszystkim udanej zabawy i zachęcamy wszystkich do wspólnej, rodzinnej aktywności sportowej - zapraszają organizatorzy.

Regulamin oraz szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta. Został tam również zamieszczony filmik prezentujący, jak radni Piekar wykonują poszczególne konkurencje. Kto chce zobaczyć, jak Bartosz Szołtysik lub Andrzej Wymysło skaczą na skakance czy pokonują przeszkody, koniecznie musi zajrzeć na wspomnianą stronę.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon