Wielki charytatywny kiermasz w Piekarach Śląskich dla ciężko chorej Oliwki

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich (korty) obędzie się huczny kiermasz, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 10-miesięcznej dziewczynki. Organizatorami przedsięwzięcia są mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy postanowili pomóc małej Oliwce.

Oliwka

Kiermasz w szczytnym celu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swojej strony przygotuje bieg i marsz charytatywny (przeczytaj o tym TUTAJ), oraz takie atrakcje, jak: paintball i strzelanie z łuku. Na kiermaszu nie zabraknie ciast i innych słodyczy, które zostaną dostarczone przez zaprzyjaźnionych sponsorów lub przygotowane przez ludzi dobrej woli. Dodatkowo będzie do kupienia cukrowa, a klub seniora przygotuje rozmaite ozdoby i rękodzieła, które również będzie można nabyć. Nie zabraknie również takich atrakcji jak: malowanie twarzy czy kręcenie warkoczyków. Pojawią się także balony w różnych formach oraz fotobudka. Na kiermaszu będą również dostępne nowe ubrania z butiku, który jest w likwidacji. Z kolei o oprawę muzyczną zadbają DJ-e.

Pomoc zadeklarowali również państwo Sulewscy, którzy wystawią na kiermaszu maskotki, ubrania oraz inne różności. Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej KWK Julian postanowiło przygotować popcorn, loterię z nagrodami oraz ciasto. Piekarski WOPR zabezpieczy całe wydarzenie, a dodatkowo zapewnią: manekin i defibrylator, motorówkę, z którą będzie można sobie zrobić zdjęcie oraz zabawę – rzut rzutką do koła ratunkowego. Egraf Studio Reklamy przygotuje plakat oraz zasponsoruje wydruk kilkudziesięciu sztuk. Plakaty będą również dostępne dla wszystkich w siedzibie firmy przy ul. Wyszyńskiego 58, w cenie 2 zł + 3 zł do puszki dla Oliwki, czyli łącznie 5 zł.

Organizatorzy przedsięwzięcia szukają: sponsorów, którzy mogą zapewnić ciepłe posiłki i napoje, osób, które będą w stanie upiec ciasta i inne słodkości. Zachęca się również firmy: ubezpieczalnie, przychodnie, apteki, dekoracje, kosmetyki i inne branże do postawienia stoisk podczas kiermaszu – cała opłata za wydzielone miejsce trafi do puszki Fundacji. Przy okazji akcji będą prowadzone następujące zbiórki: groszy, nakrętek, puszek, srebra (złomu). Organizatorami akcji są: Beata Glombek, Justyna Cebula, Jolanta Jaszczok oraz Radosław Palacz. Warto również obserwować poczynania grupy SPI – SPOŁECZNA PIEKARSKA INICJATYWNA na Facebooku. Tam również znajdziemy bieżące informacje na temat kiermaszu.

fot. siepomaga.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon